Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

“HER ÖNÜNE GELEN AĞAÇLARIMIZI KESECEK CESARETİ NEREDEN ALIYOR? "

CHP Zonguldak İl Başkanı Devrim Dural, Zonguldak-Ankara karayolunun 6’ncı kilometresinde yüklenici firmanın dere ıslah çalışması sırasında bin 183 yaşındaki porsuk ağacını kökünden kesilmesine tepki göstererek; “Her önüne gelen ağaçlarımızı kesip doğamıza

“HER ÖNÜNE GELEN AĞAÇLARIMIZI KESECEK CESARETİ NEREDEN ALIYOR?
Bu içerik 470 kez okundu.
Advert

CHP Zonguldak İl Başkanı Devrim Dural, Zonguldak-Ankara karayolunun 6’ncı kilometresinde yüklenici firmanın dere ıslah çalışması sırasında bin 183 yaşındaki porsuk ağacını kökünden kesilmesine tepki göstererek; “Her önüne gelen ağaçlarımızı kesip doğamıza zarar verecek cesareti nereden alıyor?” dedi.

Zonguldak-Ankara karayolunun 6’ncı kilometresinde Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü; dere ıslah çalışmasını bir yüklenici firmaya ihale etti. Gökgöl Vadisi olarak bilinen alanda yapılan çalışmalar sırasında 1183 yaşındaki porsuk ağacı kökünden kesildi.

Yaşanan durum üzerine CHP Zonguldak İl Başkanı Devrim Dural; “Her önüne gelen ağaçlarımızı kesip doğamıza zarar verecek cesareti nereden alıyor? Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü’nün Orman Bölge Müdürlüğü ile koordineli eşgüdüm halinde çalışması gerekmez mi?” diyerek tepki gösterdi.

Dural’ın açıklaması şu şekilde:

“Zonguldak-Ankara karayolunun 6’ncı kilometresinde Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü; dere ıslah çalışmasını bir yüklenici firmaya ihale etti. Gökgöl Vadisi olarak bilinen alanda yapılan çalışmalar sırasında 1183 yaşındaki porsuk ağacı kökünden kesildi.

Soruyoruz; ihaleyi alan firma bu koruma altında olması gereken ağaçlardan haberdar mı? Haberdar değilse neden bilgilendirilmedi? Her önüne gelen ağaçlarımızı kesip doğamıza zarar verecek cesareti nereden alıyor? Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü’nün Orman Bölge Müdürlüğü ile koordineli eşgüdüm halinde çalışması gerekmez mi?İhaleyi alan firma kesim yapmadan önce neden bir Orman mühendisine,yetkiliye danışmaz?Porsuk ağaçlarının kesilmemesi için üzerlerinde neden uyarıcı bir işaret olmaz?

Sorularımızı muhataplarına en kısa zamanda soracağız ve yanıt isteyeceğiz. Konuyla alakalı açıklama bekliyoruz.

Porsuk ağaçları 750 ila 1000 rakım arasında yaşıyor, bir tek Gökgöl Vadisi'nde denize en yakın seviyede yaşam şansı buluyor porsuk ağaçları. Onu da kestiler,çok yazık oldu.

Duyarlılıklarından dolayı CHP Zonguldak Belediye Meclis Üyemiz Sayın Berran Aydan’a ve doğasever Sayın Engin Zaman’a teşekkür ediyoruz. Bir daha böyle üzücü doğa katliamların yaşanmaması adına

Cumhuriyet Halk Partisi olarak konunun takipçisi olacağımızı kamuoyunu duyururuz.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
 ÖĞRENCİLER KEP ATTI BAŞKAN PLAKET ALDI
ÖĞRENCİLER KEP ATTI BAŞKAN PLAKET ALDI
DEVREK MİLYONLARCA İNSANIN UĞRAK YERİ OLACAK
DEVREK MİLYONLARCA İNSANIN UĞRAK YERİ OLACAK