Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

GELEMEN ÜÇGÜLÜ TANITILDI

“Gelemen Üçgülü” adı verilen yem bitkisinin hasadı yapıldı

  GELEMEN ÜÇGÜLÜ TANITILDI
Bu içerik 468 kez okundu.
Advert

  -Sercan KAPUSUZ-

  “Gelemen Üçgülü” adı verilen yem bitkisinin hasadı yapıldı.

 Zonguldak İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından Devrek'in Dedeoğlu köyünde düzenlenen tarla gününde “Gelemen Üçgülü” adı verilen yem bitkisi tanıtılarak hasadı yapıldı.

   Dedeoğlu Köyü’nde düzenlenen etkinliğine, Devrek Kaymakamı Muhammed Evlice, Devrek Belediye Başkanı Özcan Ulupınar, Devrek ilçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Emrah Dinar, Zonguldak İl Tarım ve Orman Müdürü Nihat Ağan, İl Müdür Yardımcısı İsmail Barutcu, Devrek İlçe Tarım ve Orman Müdürü  Volkan Hızarcı, daire müdürleri, yerel sivil toplum örgütü temsilcileri ve Dedeoğlu köyü sakinleri katıldı.

  Tarım ve Orman Bakanlığı, Eğitim ve Yayım Dairesi Başkanlığı Yenilik Yayım Projesi “Yem Bitkilerinin Gülü, Gelemen Üçgülü Projesi” kapsamında Devrek İlçe Tarım ve Orman Müdürü öncülüğünde Dedeoğlu köyünde Devrek Ziraat Odası Başkanı Adnan Demirci tarafından ekilen Gelemen Üçgülü bitkisinin tanıtımı yapıldı.

 Zonguldak İl Tarım ve Orman Müdürü Nihat Ağan tarafından yapılan konuşmanın ardından traktörle yem bitkisinin hasadı yapıldı.

  Devrek İlçe Tarım ve Orman Müdürü  Volkan Hızarcı, projeyle yerli ve milli yem bitkisi çeşidi olan Yörem 55'in yaygınlaştırılmasını sağlayacaklarını belirterek, "Yörem 55 tohum çeşidinin yeşil ve kuru ot verimi oldukça yüksektir. Sezonda bir kez biçme işlemi yapılmaktadır. Yabancı tozlanmayla çoğalmaktadır. Bu sebeple bombus arıları ve bal arıları için de iyi bir nektar ve polen kaynağıdır." ifadelerini kullandı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
 ÖĞRENCİLER KEP ATTI BAŞKAN PLAKET ALDI
ÖĞRENCİLER KEP ATTI BAŞKAN PLAKET ALDI
DEVREK MİLYONLARCA İNSANIN UĞRAK YERİ OLACAK
DEVREK MİLYONLARCA İNSANIN UĞRAK YERİ OLACAK