Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

JANDARMA ÖĞRENCİLERE EĞİTİM VERDİ

İl Jandarma Komutanlığı ekipleri Devrek'te bağımlılık, siber güvenlik ve kadına şiddet konularında farkındalık eğitimi gerçekleştirildi.

JANDARMA ÖĞRENCİLERE EĞİTİM VERDİ
Bu içerik 154 kez okundu.
Advert

   -Sercan KAPUSUZ-

    İl Jandarma Komutanlığı ekipleri Devrek'te bağımlılık, siber güvenlik ve kadına şiddet konularında farkındalık eğitimi gerçekleştirildi.

  Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi (ZBEÜ) Devrek Kampüsü'nde Zonguldak İl Jandarma Komutanlığına bağlı birimler tarafından bağımlılıkla,siber güvenlik ve kadına şiddetle mücadele konularında farkındalık eğitimi gerçekleştirildi.

   ZBEÜ Devrek Kampüsü konferans salonunda gerçekleştirilen eğitime Devrek Kaymakamı Muhammed Evlice, Devrek Belediye Başkanı Özcan Ulupınar, Devrek İlçe Jandarma Komutanı Emrah Dinar, Devrek Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Ersin Kanat, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Cihan Durdubaş, akademik ve idari personel ile öğrenciler katıldı.

  Gerçekleştirilen eğitimde ilk olarak  Zonguldak İl Jandarma Komutanlığı Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü personeli Jandarma Astsubay Saitcan Atasoy tarafından siber farkındalık, siber zorbalık, güvenli internet kullanımı, dijital bağımlılık konusu anlatıldı.  

  Daha sonrasında Aile İçi Şiddetle Mücadele ve Çocuk Kısım Amirliği personeli Jandarma Astsubay Tuğçe Üge tarafından aile içi şiddetle mücadele, 6284 sayılı kanun, KADES uygulaması anlatıldı. Astsubay Üge, KADES Uygulamasının aile içi ve kadına yönelik şiddet olayları mağduru kadınların acil durumlarda cihaz konum bilgisini açarak bir tuşla 112 Çağrı Merkezine ulaşmalarını  sağlayan ve sonrasında olay yerine en yakın ekip ve devriyenin sevk edildiği bir uygulama olduğu hakkında bildirildi. Ayrıca KADES uygulamasının kullanımını anlatan Astsubay Üge, 6284 sayılı Ailenin Korunması Kanunu’ndan da bahsetti. Astsubat Üge sunumunun ardından KADES uygulamasının anlatan broşür dağıttı.

  Son olarak Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü personeli Jandarma Astsubay Serhat Sevim tarafından kaçakçılık, organize suçlar ve bağımlılıkla mücadele konuların da sunum gerçekleştirildi. Uyuşturucu bağımlılığının anlatıldığı ödüllü kısa film "İki Ekmek"in gösteriminn ardından sunumlar  sona erdi.

  Sunumların tamamlanmasının ardından Devrek Kaymakamı Muhammed Evlice, Devrek Belediye Başkanı Özcan Ulupınar ve Devrek MYO Müdürü Doç. Dr. Ersin Kanatta rafından Zonguldak İl Jandarma Komutanlığı personellerine teşekkür belgesi takdim edildi.

  Yapılan eğitimelerin ardından ilçe protokolü tarafından yapılan mini toplnatıda bu eğitimlerin ilçede eğitim veren diğer okullar ve kurumlar içinde yapılabilmesi için neler gerektiği görüşüldü.

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
 ÖĞRENCİLER KEP ATTI BAŞKAN PLAKET ALDI
ÖĞRENCİLER KEP ATTI BAŞKAN PLAKET ALDI
DEVREK MİLYONLARCA İNSANIN UĞRAK YERİ OLACAK
DEVREK MİLYONLARCA İNSANIN UĞRAK YERİ OLACAK