Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

FELAKETİ İHMALLER Mİ GETİRDİ?

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, Erzincan İliç'te yaşanan dokuz işçinin göçük altında kaldığı maden faciasıyla ilgili yeni iddialar ortaya at

FELAKETİ İHMALLER Mİ GETİRDİ?
Bu içerik 304 kez okundu.
Advert

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, Erzincan İliç'te yaşanan dokuz işçinin göçük altında kaldığı maden faciasıyla ilgili yeni iddialar ortaya attı.

CHP Zonguldak Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Deniz Yavuzyılmaz, Erzincan İliç ilçesinde meydana gelen maden kazasıyla ilgili çarpıcı açıklamalarda bulunmaya devam ediyor. Daha önce çok kez konuyu gündeme getiren Deniz Yavuzyılmaz, olayın toprak kayması olmadığını “Felaket” olarak adlandırılması gerektiğini söylemişti.

 CHP’li Yavuzyılmaz, Erzincan İliç'te yaşanan dokuz işçinin göçük altında kaldığı maden faciasıyla ilgili çok sayıda belge paylaşmıştı. Yavuzyılmaz, dönemin Çevre Bakanı Murat Kurum’un onayladığı Çöpler 2. Kapasite Artışı Nihai ÇED Raporu’nda Yığın liç sahasının 5. ve 6. fazları inşa edilmediği halde, inşa edilmiş gibi gösterilerek sahanın kapasitesi kağıt üzerinde 85,3 milyon tona çıkarıldığını belirtmişti.

 Yavuzyılmaz, konu ile ilgili yeni açıklamalarda bulundu. Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Yavuzyılmaz, “Bir AK Parti klasiği. Erzincan İliç’teki altın madeninde felaket yaşanan yığın liç sahasının bir kısmının 2021 yılı Nihai ÇED Raporunda yer almadığını tespit ettik. Faz4-B adı verilen bu kısım jeoradar verilerine göre kaymanın ilk başladığı yer!” dedi.

 Yavuzyılmaz’ın paylaştığı görüntülerde ise, “Faz4-B’yle ilgili uygulama projesinin onay süreci devam ederken yürüyen bir ikinci kapasite artışı var. Yani işin anayasası orada Faz 4-B yok. Uygulama projelerinde buna göre anlaşılan revize edilmiyor ve Faz4-B’de ki uygulama işlemi sade devam ediliyor ve dolayısıyla burada ÇED raporuyla uyumsuz yapılan üretim dolayısıyla da aşırı yükleme olup sonuç bu felakete gidiyor gibi görünüyor.” Şeklinde ifadeler kullandığı görüldü.

 Deniz Yavuzyılmaz öte yandan, felaket gününe ait jeoradar görüntüsünü de paylaştı.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
 ÖĞRENCİLER KEP ATTI BAŞKAN PLAKET ALDI
ÖĞRENCİLER KEP ATTI BAŞKAN PLAKET ALDI
DEVREK MİLYONLARCA İNSANIN UĞRAK YERİ OLACAK
DEVREK MİLYONLARCA İNSANIN UĞRAK YERİ OLACAK