Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

JANDARMA KAN TAKVİYESİ YAPTI

Jandarma Teşkilatının Kuruluşunun 185. yıldönümü nedeniyle Devrek'te kan bağışı kampanyası düzenlendi. Devrek İlçe Jandarma Komutanlığı, Jandarma Teşkilatı’nın kuruluşunun 185. Yıl Dönümü ve azalan kan stoklarına destek vermek için kan verdi.

JANDARMA KAN TAKVİYESİ YAPTI
Bu içerik 234 kez okundu.
Advert

   -Sercan KAPUSUZ-

    Jandarma Teşkilatının Kuruluşunun 185. yıldönümü nedeniyle Devrek'te kan bağışı kampanyası düzenlendi. Devrek İlçe Jandarma Komutanlığı,  Jandarma Teşkilatı’nın kuruluşunun 185. Yıl Dönümü ve azalan kan stoklarına destek vermek için kan verdi.

    Zonguldak İl Jandarma Komutanlığı öncülüğünde Zonguldak Kızılay işbirliği ile Devrek İlçe Jandarma Komutanlığı kan bağışında bulundu. Jandarma Teşkilatı’nın kuruluşunun 185. Yıl Dönümü nedeniyle il genelinde “Kan ver hayat kurtar” sloganıyla sürecek olan kan bağışı etkinliği Devrek Cumhuriyet Alanı'nda devam etti.

    Devrek İlçe Jandarma Komutanlığı Karakol personeli, “Kan ver hayat kurtar” sloganıyla başlatılan bağış için Devrek'e gelen ve Cumhuriyet Alanı’nda bulunan Türk Kızılay’ının mobil kan bağışı aracında kan vererek kan bağışı kampanyasına destek verdi. Jandarma personelinin yoğun olarak katılım gösterdiği, organizasyonda jandarma karakol personeli vatandaşlara örnek oldu. Jandarmanın örnek davranışı, vatandaşlar tarafından takdir toplarken  Devrek halkı da kan bağışında bulundu. 

   Yoğun katılım altında gerçekleşen kan bağış kampanyasında jandarma mensupları kan bağışına uygun olup olmadıkları konusunda testlerden geçerek, kan verdi. Kan veren jandarma mensuplarına gönüllü Kızılay ekibi tarafından tatlı ve soda ikramında bulunuldu. Ayrıca kampanyanın  merkez ve bağlı tüm ilçelerde belirli bir takvim dahilinde sürdürüleceği bildirildi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
 ÖĞRENCİLER KEP ATTI BAŞKAN PLAKET ALDI
ÖĞRENCİLER KEP ATTI BAŞKAN PLAKET ALDI
DEVREK MİLYONLARCA İNSANIN UĞRAK YERİ OLACAK
DEVREK MİLYONLARCA İNSANIN UĞRAK YERİ OLACAK