Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

YSK SORULARI ÇALINDI MI?

Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın TYT ayağında, milyonlarca adayın katılım gösterdiği sınavla ilgili ortaya atılan iddialar dikkat çekti. Soruların whatsapp grubunda paylaşıldığına dair görüntüler Zonguldak'ta da binlerce veli ve öğrenci arasında tartış

YSK SORULARI ÇALINDI MI?
Bu içerik 301 kez okundu.
Advert

  Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın TYT ayağında, milyonlarca adayın katılım gösterdiği sınavla ilgili ortaya atılan iddialar dikkat çekti. Soruların whatsapp grubunda paylaşıldığına dair görüntüler Zonguldak'ta da binlerce veli ve öğrenci arasında tartışma konusu oldu.

  WhatsApp üzerinde oluşturulan bir grupta, sınav sorularının cep telefonu ile çekilip paylaşıldığına dair görüntülerin ortaya çıkması gündeme geldi. Milyonlarca adayın katılım gösterdiği sınavda bazı soruların cep telefonu ile çekilerek bir öğrenci WhatsApp grubu üzerinden paylaşılmasına dair görüntüler Zonguldak'ta da binlerce veli ve öğrenci arasında tartışma konusu oldu. Sınavda çıktığı iddia edilen soruların paylaşılması üzerine gözler ÖSYM’ye çevrildi ve "YKS iptal mi olacak?" sorusu gündeme geldi.

   İlk iddialar, WhatsApp üzerinden yayıldı. Bir WhatsApp grubunda sınav sırasında telefonla çekildiği iddiasıyla soruları paylaşılması, öğrenciler arasında büyük bir infiale yol açtı. Ardından, X, Facebook ve Telegram gibi diğer sosyal medya platformlarında da aynı iddialar gündeme geldi. Bu platformlarda paylaşılan sorular, öğrenciler ve veliler arasında geniş bir tartışma yarattı. Kullanıcılar, sınav salonlarına cep telefonlarının nasıl sokulduğunu sorguladı.

    SINAV İPTALİ GÜNDEMDE Mİ?

  Milyonlarca öğrencinin kaderini belirleyen TYT sınavı için geri sayım devam ederken, sınav sorularının çalındığı iddiaları sosyal medyada geniş yankı buldu. Özellikle WhatsApp üzerinden yayılan bu iddialar, büyük bir hayal kırıklığı yaratırken, ÖSYM'nin bu konuda yapacağı açıklama merakla bekleniyor. Sınavın iptali durumunda öğrencilerin mağduriyet yaşamaması adına alınacak kararlar önem taşıyor.

  İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’nın Başdanışmanı Prof. Dr. Ergun Yolcu, iddiaların ardından Sözcü Gazetesi'ne açıklama yaptı. Yolcu, "Bahse konu Telegram grubunda yayınlanan ve 2024 yılı AYT soruları olduğu iddia edilen görsellerde yer alan sorularla ilgili yapılan çalışmalarda ilgili soruların ÖSYM ve Milli Eğitim Bakanlığı’na ait resmi internet sitesi soru havuzunda yer aldığı görülmüştür. İlk tespitimiz böyle olup, sınav sonrası tekrar karşılaştırılacak. Takip ediyoruz” ifadelerini kullandı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
 ÖĞRENCİLER KEP ATTI BAŞKAN PLAKET ALDI
ÖĞRENCİLER KEP ATTI BAŞKAN PLAKET ALDI
DEVREK MİLYONLARCA İNSANIN UĞRAK YERİ OLACAK
DEVREK MİLYONLARCA İNSANIN UĞRAK YERİ OLACAK