Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

"ÖĞRETMENLİK MESLEĞİNİN İTİBARI BİR KEZ DAHA ZEDELENMİŞTİR"

Eğitim - Sen Devrek İlçe Temsilciliği Yönetim Kurulu, öğretmenlerin yalan haberle karalanmaya çalışılmasına tepki gösterdi.

Bu içerik 564 kez okundu.
Advert

-Sercan KAPUSUZ-

   Eğitim - Sen Devrek İlçe Temsilciliği Yönetim Kurulu, öğretmenlerin yalan haberle karalanmaya çalışılmasına tepki gösterdi.

  Yapılan açıklamada, "Ahmet Taner Kışlalı Ortaokulu müdür yardımcılarının düzenlenen piknikte öğrencilerle alkol aldıkları yönündeki mesnetsiz bir şekilde ihbar edilmesi ve bu asılsız ihbarın kimi basın organlarında yer almasıyla öğretmenlik mesleğinin itibarı bir kez daha zedelenmiştir." ifadelerine yer verildi.

     Eğitim Sen Devrek Temsilciliği Yürütme Kurulu tarafından yapılan açıklamada öğretmenlik mesleğinin yıllar boyu toplumda saygın bir yere konumlandırıldığı, ancak son yıllarda uygulanan birçok yanlış politika yüzünden belirgin bir itibar kaybının gözlemlendiği vurgulandı.

  Eğitim Sen olarak Ahmet Taner Kışlalı Ortaokulu müdür yardımcısı öğretmenlerin yanlarında olduklarını ve konunun takipçisi olacaklarının dile getirildiği açıklamada;

 “Okul yöneticileri ve öğretmenlerin öğrenci ve veli karşısında itibarını ortadan kaldıran uygulamalardan vazgeçilmeli!

 Öğretmenlik mesleği yıllar boyu toplumda saygın bir yere konumlandırılmıştır, ancak son yıllarda uygulanan birçok yanlış politika yüzünden belirgin bir itibar kaybı gözlemlenmektedir.

CİMER uygulaması başta olmak üzere çeşitli yerlere yapılan birtakım asılsız ihbarlarla okul yöneticileri ve öğretmenlerimizin itibarları zedelenirken, itibarsızlaştırma politikaları nedeniyle eğitim emekçileri her türlü saldırıya açık hale gelmektedir. Ahmet Taner Kışlalı Ortaokulu müdür yardımcılarının düzenlenen piknikte öğrencilerle alkol aldıkları yönündeki mesnetsiz bir şekilde ihbar edilmesi ve bu asılsız ihbarın kimi basın organlarında yer almasıyla öğretmenlik mesleğinin itibarı bir kez daha zedelenmiştir.

Adları üzücü bir şekilde basında geçen idareciler kendi istek ve rızalarıyla Devrek Emniyet Müdürlüğüne başvurarak yetkililerin gözetiminde ve kamera kaydı eşliğinde alkol testi yaptırmışlardır. 06/06/2024 tarihinde saat 21.44 ‘te yapılan test sonuçlarına göre her iki öğretmende 0 (sıfır) promil alkol tespit edilmiştir.

Bugüne kadar adları hep başarılarla anılmış, yıllarca fedakarlıkla hizmet etmiş olan müdür yardımcılarının sırf sansasyonel  bir haber uğruna yıpratılması ne kadar doğrudur? Akademik, sosyal etkinlik ve spor alanında bir çok kez ilçemizi temsil eden bu okulumuzun da adının bu şekilde anılması biz eğitim çalışanlarını derinden üzmüştür.

Okul yöneticileri ve öğretmenlerin öğrenci ve veli karşısında itibarını ortadan kaldıran uygulamalardan vazgeçilmeli, ilgili kişi ve kurumlar çok daha hassas davranmalı ve görev yaptıkları okulda büyük özveriyle görev yapan müdür yardımcısı arkadaşlarımızdan özür dilenmelidir. Eğitim Sen olarak Ahmet Taner Kışlalı Ortaokulu müdür yardımcısı arkadaşlarımızın yanlarında olduğumuzu ve konunun takipçisi olacağımızı belirtiyoruz."

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
 ÖĞRENCİLER KEP ATTI BAŞKAN PLAKET ALDI
ÖĞRENCİLER KEP ATTI BAŞKAN PLAKET ALDI
DEVREK MİLYONLARCA İNSANIN UĞRAK YERİ OLACAK
DEVREK MİLYONLARCA İNSANIN UĞRAK YERİ OLACAK