Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

ŞAİR VE YAZARLAR GAZETEMİZİ ZİYARET ETTİ

Zonguldaklı şair ve yazarlar gazetemizi ziyaret etti.

ŞAİR VE YAZARLAR GAZETEMİZİ ZİYARET ETTİ
Bu içerik 540 kez okundu.
Advert

   -Sercan KAPUSUZ-

 Zonguldaklı şair ve yazarlar gazetemizi ziyaret etti.

 Ramazan Çakıroğlu, Aynur Muslu, Elif Sağım ve Şennur Muslu’dan oluşan bir grup şair ve yazar gazetemizi ziyaret ederek, yazarımız, şair ve yazar İbrahim Tığ ile görüştü. Bölgenin sanat, kültür, edebiyat ve türküleri üzerine sohbet eden şair ve yazarlar, Tığ’ın Zonguldak ve Türk edebiyatına büyük katkılar sunduğunu ifade etti.

     Eğitimci-Yazar Aynur Muslu, “Gerçekten İbrahim Tığ ve ekibi yaptığı derlemelerle bölgemizin unutulan, unutulmaya yüz tutan türkülerini derleyerek onların kalıcılığını sağladı. Bu çalışmalarıyla geçmiş ile gelecek arasında bir bağ kuran Tığ, bölgemizde şimdiye kadar yapılmamış alan araştırmasıyla dikkati çekiyor, ne güzel, bölgemiz adına büyük bir çalışma” diye konuşurken Emekli Öğretim Görevlisi-Yazar Ramazan Çakıroğlu da, Tığ’ın bölge kültür, sanatına ışık tuttuğunu, söyledi.

     Çakıroğlu, “İbrahim Tığ, bölgemizde gerek sanatsal, gerekse kültürel anlamda bir çok eseri ortaya koydu. Bu eserler gelecek kuşaklarımıza aktarılacak. Bir şehre bundan büyük katkı olabilir mi?” dedi.

     İbrahim Tığ da konuşmasında kendisini ziyaret eden şair ve yazarlara teşekkür etti. Tığ, “Biliyorsunuz, şair ve yazarları bir kentin aynasıdır. Yaşadığı yerleşkenin kültür, sanat ve edebiyatına sahip çıkmak o şair ve yazarın görevidir, görevi olmalıdır. İşte ben de bu amaçla çalışmalarımı sürdürüyorum. Bu güzel ziyaretiniz için sizlere çok teşekkür ediyorum” dedi.

    İbrahim Tığ, şair ve yazarlara ziyaretleri anısına yeni çıkan kitaplarını hediye etti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
  İZLERİ DÜN GİBİ DURUYOR
İZLERİ DÜN GİBİ DURUYOR
KOYUNCU ÖDÜLÜNÜ ALDI
KOYUNCU ÖDÜLÜNÜ ALDI