Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

ZORLU: KİRA FİYATLARI DAHA DA ARTACAKTIR

ZORLU: KİRA FİYATLARI DAHA DA ARTACAKTIR
Bu içerik 272 kez okundu.
Advert

   İYİ Parti Ankara Milletvekili Kürşad Zorlu, Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın yeni vergi paketinde yer alan konut kiralarından yüzde 20 stopaj alınması önerisiyle ilgili  açıklamada bulundu.

    Zorlu "Bu şekilde kira fiyatları daha da artacaktır. Zira ev sahipleri aldıkları kiranın yüzde 20’sini her ay vergi olarak ödeyecek ise bunun kiracılara ek kira zammı olarak yansıması kaçınılmazdır" dedi.

     Zorlu, Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın yeni vergi paketi hazırlığıyla ilgili sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

'SORUNU BAŞKA SORUN ÇIKARARAK ÇÖZEMEZSİNİZ'

    Zorlu, paylaşımına kiralarda yüzde 25 sınırı uygulamasının 1 Temmuz’da sona erecek olması nedeniyle daha önce verdiği araştırma önergesinin TBMM Genel Kurulu’nda AKP ve MHP’li milletvekillerinin oylarıyla reddedildiği görüşmede yaptığı konuşmayı da ekleyerek şunları kaydetti:

     “Sayın Şimşek, konut kiralarından yüzde 20 stopaj almayı planladığınız iddia edilmektedir. Fakat sanırım görmek istemediğiniz şu ki, bu şekilde kira fiyatları daha da artacaktır. Zira ev sahipleri aldıkları kiranın yüzde 20'sini her ay vergi olarak ödeyecek ise bunun kiracılara ek kira zammı olarak yansıması kaçınılmazdır. İşte bunun için TBMM’de araştırma önergesi vermiş ve çözüm için farklı seçenekleri hep birlikte konuşalım istemiştim. Sorunu bir başka sorun çıkararak çözemezsiniz!”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
  İZLERİ DÜN GİBİ DURUYOR
İZLERİ DÜN GİBİ DURUYOR
KOYUNCU ÖDÜLÜNÜ ALDI
KOYUNCU ÖDÜLÜNÜ ALDI