Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

DEVREK BASTONU İSTANBUL’DA TANITILIP SERGİLENECEK

DEVREK BASTONU İSTANBUL’DA TANITILIP SERGİLENECEK
Bu içerik 755 kez okundu.
Advert

   Sercan Kapusuz

    Devrekli baston ustası Tansel Işık, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın Eşi Sayın Emine Erdoğan Hanımefendi'nin himayelerinde, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından düzenlenen “Anadoludakiler Projesi” kapsamında İstanbul’da düzenlenecek olan etkinliğe davet edildi.

    28 Haziran 2024 tarihinde İstanbul Atatürk Kültür Merkezi’nde yapılacak olan etkinlikte Tansel Işık, dünyaca ünlü Devrek bastonunu sergileyip davetlilere tanıtacak.

    Anadoludakiler Projesi, coğrafyamıza özgü kültürel değerlerin yeniden keşfedilmesi, yenilikçi girişimler ve kooperatiflerin desteklenmesi yoluyla iklim, gıda, enerji krizlerine karşı dayanıklılığımızı arttırmayı hedefliyor.

    Konuya ilişkin olarak bir açıklama yapan baston ustası Tansel Işık, “Devrek’imizle özdeşleşen, dünyaca ünlü bastonumuzu böyle güzel bir etkinlikte hem tanıtacak hem de sergileyecek olmanın mutluluğu içindeyim. Bu projeyi önemli buluyorum çünkü Anadolu’da yaşayan kültürel değerleri bir araya getiriyor. Kültürümüze sahip çıkarak gelecek kuşaklara aktarılması yönünde önemli bir adım olan bu projeyi yaşama geçiren Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın Eşi Sayın Emine Erdoğan Hanımefendi'ye ve Sayın Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Mehmet Fatih Kacır’a teşekkür ediyorum” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
  İZLERİ DÜN GİBİ DURUYOR
İZLERİ DÜN GİBİ DURUYOR
KOYUNCU ÖDÜLÜNÜ ALDI
KOYUNCU ÖDÜLÜNÜ ALDI