Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

UYMAYANLARA CEZA UYGULANACAK.

Ticaret Bakanlığı berber, kuaför ve güzellik salonu, çalışma saatleri hakkında açıklama yaptı.

UYMAYANLARA CEZA UYGULANACAK.
Bu içerik 406 kez okundu.
Advert

Ticaret Bakanlığı berber, kuaför ve güzellik salonu, çalışma saatleri hakkında açıklama yaptı. Berber, kuaför ve güzellik salonları için yeni düzenleme geldi. Uymayanlara ceza uygulanacak.

 Ticaret Bakanlığı tarafından paylaşılan kuaför ve güzellik salonlarına yönelik açıklama şöyle: "Berber, kuaför ve güzellik salonu işletmecilerinin büyük çoğunluğunu barındıran sektör paydaşları tarafından Ticaret Bakanlığımıza iletilen talep ve öneriler titizlikle değerlendirilerek ülke genelinde tüm berber, kuaför ve güzellik salonlarının haftanın bir günü kapalı olması yönünde Ticaret Bakanlığımızca 18 Ağustos 2022 tarihinde karar alınmıştır.

 Devam eden süreçte kapalı olunacak günün, her ilin sektörel yapısı ve işletme profili ile tüketici tercih ve ihtiyaçları göz önünde bulundurularak Valilikler tarafından belirlenebilmesi amacıyla sektörün geniş katılımının sağlandığı çalışmalar yürütülmüş olup gelinen noktada bu çalışmalar tamamlanmıştır.

 Bu doğrultuda, berber, kuaför ve güzellik salonlarının ülke genelinde haftanın bir günü kapalı olması uygulaması 1 Temmuz 2024 tarihi itibarıyla yürürlüğe girecek ve bu işletmelerin Valilikler tarafından belirlenen günlerde kapalı olmadığının tespiti halinde Ticaret Bakanlığımızca idari yaptırım uygulanacaktır." denildi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
  İZLERİ DÜN GİBİ DURUYOR
İZLERİ DÜN GİBİ DURUYOR
KOYUNCU ÖDÜLÜNÜ ALDI
KOYUNCU ÖDÜLÜNÜ ALDI