Advert
Advert
Advert

DEVREK SİNEMASINA KAVUŞTU

Devrek'te bulunan ve pandemi nedeniyle uzun süre kapalı kalan sinema salonu, kapılarını sinemaseverlere açtı.

DEVREK SİNEMASINA KAVUŞTU
Bu içerik 613 kez okundu.
Advert

  -Sercan KAPUSUZ-

  Devrek'te bulunan ve pandemi nedeniyle uzun süre kapalı kalan sinema salonu, kapılarını sinemaseverlere açtı.

  Yapılan tadilat çalışmalarının ardından sinemaseverlerle buluşan Devrek Belediye Sineması’nın ziyaretçileri vizyon filmlerden oluşan seçkileri izleyebilecek. Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri nedeniyle faaliyetlerine ara verilen Devrek Belediye Sineması, 3 yıllık ayrılığın ardından yeniden sinemaseverleri ağırlamaya başladı. Bir süredir faaliyetlerine ara veren Devrek Belediye Sineması’nın yeni işletme sahibi Serkan Birican oldu.

   Sinema ve kafe olarak hizmet verecek olan Devrek Belediye Sineması’nda 22 Ocak Pazar günü saat:12.00’de ilk film çocuklar için Yönetmenliğini İsmail Fidan’ın yaptığı “Rafadan Tayfa Galaktik Tayfa” gösterime girdi. Sinemanın açılışına katılan ve açılış filminin Devrek Belediyesi tarafından cuma günü karne alarak yarıyıl tatiline giren çocuklara karne hediyesi olduğunu belirten Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt;

   "Sanatsever halkımızı yeniden sinema salonuyla buluşturduk. Bugün yarıyıl tatiline giren çocuklarımıza karne hediyesi olarak sinemanın açılış filmi olan 'Rafadan Tayfa Galaktik Tayfa' filmini ücretsi olarak izlettiriyoruz. Öğrenci kardeşlerimiz yarıyıl tatiline gelene dek çok çalıştılar ve artık dinlenmeyi hak ettiler. Bizler gençlerimizin her zaman her koşulda arkasındayız. Umuyorum öğrencilerimiz streslerinin azaldığı, eğlenerek ve deşarj olmuş bir şekilde daha motive bir ikinci yarı eğitim öğretim dönemi geçirirler. Sinema etkinliğimize gösterilen yoğun ilgi bizleri mutlu etti, tüm çocuklarımıza iyi seyirler diliyorum.” diye konuştu.

    Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt'un konuşmasından sonra ‘Rafadan Tayfa Galaktik Tayfa’ sinema filmini izleyen çocuklar keyifli ve güzel anlar yaşadı.

  Ayrıca büyükler içinde yine aynı gün Türkiye genelinde vizyona girecek olan “49” filminin gösterimi yapılacak. Filmin Senaristleri Barış Erdoğan, İlker Arslan, Yönetmeni Hakan İnan yapıyor, İsmail Hacıoğlu, Hande Doğandemir ve Kerem Alışık oynuyor.

 

 

 

 

 

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
TAKSİCİ ESNAFINDAN BAŞKAN BOZKURT’A TEŞEKKÜR
TAKSİCİ ESNAFINDAN BAŞKAN BOZKURT’A TEŞEKKÜR