Advert
Advert
Advert

KALDIRIN BU UYDURUK HEYKELİ!

Devrek Belediyesi ne kadar uyduruk iş varsa onu yapıyor.

KALDIRIN BU UYDURUK HEYKELİ!
Bu içerik 14800 kez okundu.

 

    -İbrahim Tığ-

     Devrek Belediyesi ne kadar uyduruk iş varsa onu yapıyor. Hiçbir ilgisi olmadığı halde Cihannüma Derneği’nin konferans faturalarını ödeyen Devrek Belediyesi şimdi de Devrek’in sembolü baston anıtını uyduruk bir hale soktu.

    Daha önceki Baston Anıtı’nı alan düzenlemesini bahane ederek kaldıran Devrek Belediyesi şimdi de uyduruk bir baston anıtı yaptırarak Cumhuriyet Alanı’na koydu.

    Baston anıtından başka her şeye benzeyen anıta vatandaşlar tepki gösteriyor. Devrek’e yakışmayan bu uyduruk bastoncu anıtı için Baston Ustası Ali Akçasu şunları söyledi:

    “Biz eski bastoncu anıtını istiyoruz. Buraya dikilen bu anıt hiçbir bastoncuyu ve Devrek’i temsil etmiyor. Uyduruk bir baston anıtı dikmişler, ne ipi var ne sapı. Başkan Semerci bunu derhal kaldırmalıdır. Buraya bizi yansıtan heykel konulmalı ya da eskisi getirilmelidir. Başkan Semerci’yi kınıyorum.”dedi.

    CHP Devrek Belediye Meclisi Üyesi Faik Mekik de  yeni heykele sosyal medyadan tepki gösterdi. Mekik tepkisinde şu görüşlere yer verdi; “Yazıklar olsun. Devrek’in Simgesi Baston ve Ustaları Heykelini yerinden söküp yerlerde süründürenlere... Yazıklar olsun. Ağaçları kesip, yeşili yok edenlere...Yazıklar olsun, kaderin böylesine”

    Bir başka vatandaş Şazi Sivişoğlu da tepkisini şöyle dile getirdi:

    “Devrek’in incisi el emeği bastonumuz ve baston heykelimiz çevre düzenlemesi adı altında kaldırılmıştı. Evet yerine yenisini koydular ama Devrek Belediyesine sanırım meydan dar geldi. Baston ustası heykelini o kadar küçük yapmışlar ki bulabilirseniz meydanda ne ala!”

    Bölge Haber gazetesi olarak Başkan Mustafa Semerci’ye soruyoruz:

    -Bu heykel içinize siniyor mu?

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
YAZAR İBRAHİM TIĞ, DEDESİNİN İSTİKLAL MADALYASINI 99 YIL SONRA ALDI
YAZAR İBRAHİM TIĞ, DEDESİNİN İSTİKLAL MADALYASINI 99 YIL SONRA ALDI
DÜŞEŞ GELDİ, MUHTEŞEM GİDİYOR!...
DÜŞEŞ GELDİ, MUHTEŞEM GİDİYOR!...