Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

PAZARIN EN PAHALISI FASULYE VE KİRAZ

Devrek'te Pazartesi günü kurulan halk pazarında pazarın en pahalı ürünü taze fasulye ve kiraz oldu.

 PAZARIN EN PAHALISI FASULYE VE KİRAZ
Bu içerik 372 kez okundu.
Advert

   -Sercan KAPUSUZ-

   Devrek'te Pazartesi günü kurulan halk pazarında pazarın en pahalı ürünü taze fasulye ve kiraz oldu.

   Devrek'te her pazartesi kurulan halk pazarı durgun bir gün yaşıyor. Geçtiğimiz dönemlerde vatandaşların dolu dolu poşetlerle ayrıldığı pazaryerinde artık bambaşka bir tablo hakim.

   Gelen zamlar tüm sektörleri etkilediği gibi sebze ve meyve fiyatlarını da etkiledi. Halk pazarının en pahalı ürünü kilosu 100 lira ile taze fasulye ve kiraz oldu Fiyatların bu kadar yüksek olmasının nedeniyle eskisi gibi alışveriş yapamayan vatandaşlar şikayette bulundu. Artan maliyetler karşısında zor durumda olduklarını ifade eden vatandaşlar, evlerine alış veriş yapabilmek için bir pazar arabasının yaklaşık bin liraya dolmasından şikayetçi olurken;

  “Fiyatlar her geçen gün artıyor. Eskiden 100 liraya pazar arabası doluyordu. Şimdi ise pazar arabasını bin liraya bile doldurmak imkansız. Pazar alışverişi sadece sebzeler ile bin liraya yakın tutuyor. Bunun içinde daha süt, yoğurt, peynir yok onları da dahil edersek bu fiyat iki binlere yaklaşıyor. Pazarın en pahalısı 100 tl olan yeşil fasulye ve kiraz ne alıp yiyeceğiz?” İfadelerini kullandı.

  Sebze ve meyve fiyatlarına gelen afaki zamlardan ve vatandaşın alım gücünün düşmesinden dolayı dert yanan satıcılar ise; “Pazardaki fiyatlar bizim içinde iyi değil, müşteri için de. Fiyatlar geçen haftaya göre daha düşük ancak insanların alım gücü yok, herkes bu durumdan şikayetçi.  Pazardaki en pahalı ürünler ise 80 ile 100 tl arasında değişen fiyatı ile fasulye ve kiraz oldu. Domates, biber, patlıcanın fiyatları ise bunlara oranla daha normal” dedi.

  Pazarda satılan ürünlerin ise fiyatları şu şekilde, kiraz 100 TL, taze fasulye 100 TL, mısır tane 10 TL, patates 15 TL, soğan 20 TL, domates 10-25 TL, patlıcan 25 TL, üzüm 50-60 TL, salatalık 25-30 TL. 

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
  İZLERİ DÜN GİBİ DURUYOR
İZLERİ DÜN GİBİ DURUYOR
KOYUNCU ÖDÜLÜNÜ ALDI
KOYUNCU ÖDÜLÜNÜ ALDI