Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

ŞAİR-YAZAR MİTHAT YABAN’I KAYBETTİK

89 yaşındaki şair Yaban bugün yaşama veda etti.

ŞAİR-YAZAR MİTHAT YABAN’I KAYBETTİK
Bu içerik 2532 kez okundu.
Advert

    Sercan Kapusuz

    Devrekli şair-yazar Mithat Yaban, yaşlılığa bağlı demans tanısıyla tedavi gördüğü hastanede yayaşımın yitirdi.

    Bir süredir Zonguldak Özel Level Hastanesi’nde yaşlılığa bağlı demans tanısıyla tedavi gören şair-Yazar Mithat Yaban bu sabah yaşama veda etti.

    89 yaşındaki şair-yazar Mithat Yaban’ın cenazesi bugün saat:14.00’de kılınacak cenaze namazından sonra Şehir Mezarlığında toprağa verilecek.

    Bölge Haber ailesi olarak ailesine, dost ve savanlarına başsağlığı diliyoruz.

MİTHAT YABAN KİMDİR?

    12 Ekim 1932 tarihinde Devrek’te doğdu. İlkokulu Devrek’te bitirdi, üç yıllık sanat kurslarından tornacı olarak mezun oldu (1947). Ereğli Kömürleri İşletmeleri, Karabük Demir Çelik İşletmelerinde çalıştı. 1977 yılında emekliye ayrıldı. 1960’lı yıllarda çıkan Sendika gazetesinde genel yayın yönetmenliği, Devrek Postası ve Bölge Haber gazetelerinde yazarlık ve genel yönetmenlik yaptı. THK Devrek Şube Başkanlığı, Atatürkçü Düşünce Derneği Devrek Şubesi’nin kurucuları arasında yer aldı, başkanlığında ve yönetim kurulu üyeliğinde bulundu. Devrek Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı yönetim kurulu üyeliği yaptı.

    Evli ve bir çocuk babası.

ESERLERİ:

     Yağmuru Yıkadılar (1993), Güneş Gölge Arıyor (1995), Gözyaşının Rengi (1998), Kır Çiçekleri (2006), Gözlerimi Sen Kapat (2011) ve Estikçe (2013).

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ŞAİR VE YAZARLARA PLAKET VE TEŞEKKÜR BELGESİ VERİLDİ
ŞAİR VE YAZARLARA PLAKET VE TEŞEKKÜR BELGESİ VERİLDİ