Advert
Advert
Advert

DEVREK'TE “KADINA EL KALKAMAZ” EĞİTİMİ

Devrek'te "Kadına El Kalkamaz’ başlığı adı altında sanayi esnafına eğitim verdi.

DEVREK'TE “KADINA EL KALKAMAZ” EĞİTİMİ
Bu içerik 617 kez okundu.
Advert

-Sercan KAPUSUZ-

  Devrek'te "Kadına El Kalkamaz’ başlığı adı altında sanayi esnafına eğitim verdi.

 "Kadına Yönelik Şiddetle Mücadelede 5 Milyon Erkeğe Farkındalık Eğitimlerinin Verilmesi" konusu başlıklı "Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele 2022 Yılı Faaliyet Planı" kapsamında Devrek'te eğitimler ve bilgilendirme çalışmaları sürüyor.

   İçişleri Bakanlığının 'Kadına El Kalkamaz' sloganıyla başlattığı ve ülke genelinde 5 milyon erkeğe eğitim verilmesi çerçevesinde, Devrek İlçe Sosyal Hizmetler Müdürlüğü uzmanları, Devrek Sanayi Sistesi esnafını bilgilendirdi.

  Eğitimde kadına şiddet görüldüğünde nerelere başvuru yapılabileceği ve ne gibi hizmetler alınabileceği konusunda bilgilendirme yapıldı. Devrek İlçe Sosyal Hizmetler Müdürlüğü uzmanları, 183 telefon hattı ve aile danışmanlığı gibi kadını korumaya yönelik yapılan uygulamaları anlattı. Ayrıca ‘Kadına El Kalkamaz’ konulu broşürler ve afişler dağıtıldı.

  yapılan eğitim ve bilgilendirmlerle beş bin katılımcıya ulaşmayı hedeflediklerini belirten Devrek İlçe Sosyal Hizmetler Müdürü Mesut Özmekik;

  "Bugün Müdürlüğümüze bağlı psiko-sosyal destek ekipleri ve paydaş kuruluşların temsilcileriyle birlikte kadına karşı şiddetle mücadelede farkındalık çalışması kapsamında "Kadına El Kal-Ka-Maz" temalı afiş ve broşürlerinin dağıtımına Devrek Sanayi esnafından başladık.Kısa bilgilendirme çalışması yaparak 5.000 erkek katılımcıya ulaşmayı hedefliyoruz." dedi.

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
BAŞKAN BOZKURT İTFAİYE TEŞKİLATI  308 YILLIK TARİHİYLE GURURUMUZDUR
BAŞKAN BOZKURT İTFAİYE TEŞKİLATI 308 YILLIK TARİHİYLE GURURUMUZDUR
PROJELERİNİ AÇIKLADI
PROJELERİNİ AÇIKLADI