Advert
Advert
Advert

BEKMEZCİ DEVREK’TE

Belçika doğumlu, aslen Devrekli olan futbolcu Kadir Bekmezci Devrek’te öğrencililerle bir söyleşi yaptı. Devrek Hamidiye Anadolu Lisesi koordinatörlüğünde Devrek Hamidiye Anadolu Lisesi’nde gerçekleşen söyleşide öğrenciler Bekmezci’yi soru yağmuruna t

BEKMEZCİ DEVREK’TE
Bu içerik 7716 kez okundu.

 

 

  -Sercan KAPUSUZ-

  Belçika doğumlu, aslen Devrekli olan futbolcu Kadir Bekmezci Devrek’te öğrencililerle bir söyleşi yaptı. Devrek Hamidiye Anadolu  Lisesi koordinatörlüğünde Devrek Hamidiye Anadolu  Lisesi’nde  gerçekleşen söyleşide öğrenciler Bekmezci’yi soru yağmuruna tuttu.

  Soru cevap şeklinde gerçekleşen söyleşide zaman zaman renkli dakikalara sahne oldu.  Bekmezci yaptığı söyleşide Türkiye’de futbol oynamanın ve futbolcu olmanın zorluklarına değindi. Bekmezci yaptığı konuşmada şunları söyledi; ‘ Belçika doğumluyum ama aslan Devrekliyim.  15 yaşımda profesyonel futbol hayatıma başladım. Sadece futbol yoktu aynı zamanda sabahtan öğleye kadar okula gidiyordum, öğlen 2 saat antrenman öğleden sonra tekrar okula gidiyordum akşam 2 saat son antrenmanım vardı. Okulda derslerde kötü not alırsak bunlar kulübe yansıyordu kulüpte bize yaptırım uyguluyordu. O yüzden hem futbolcu olarak hem öğrenci olarak çok çalıştım. Ailemde bana destek oldular. Özellikle futbolcu olmamda babamın emeği ve desteği büyük.

  Türkiye’ye 20 yaşımda geldim. İlk maçım unutulmazlarım arasında Beşiktaş’ı 1-0 yenmiştik.  Maçın tek gölünü de ben atmıştım. Beşiktaş taraftarı gerçekten etkileyici o zaman anladım. Türkiye’de futbol oynamak ve futbolcu olmak gerçekten zor. Türkiye’de altyapıya önem verilmiyor. Aslında Avrupa’dan daha yetenekliyiz ama disiplin ve profesyonellik bizde yok.

  Kariyerimi sonlandırmadan önce Zonguldakspor’da oynamak isterim. Kariyerimi sonlandırdığımda Türkiye’de yaşamayı düşünüyorum’ dedi.

  Söyleşi sonrası Bekmezci’ye Devrek Bastonu ve Devrek Hamidiye Anadolu Lisesi flaması hediye edildi. Öğrenciler Bekmezci ile hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
DÜŞEŞ GELDİ, MUHTEŞEM GİDİYOR!...
DÜŞEŞ GELDİ, MUHTEŞEM GİDİYOR!...
YARGILANACAKSINIZ!
YARGILANACAKSINIZ!