Advert
Advert

YILMAZ, BEÜ’DE YAŞANAN SERVİS SIKINTISI İLE İLGİLİ AÇIKLAMA YAPTI

YILMAZ, BEÜ’DE YAŞANAN SERVİS SIKINTISI  İLE İLGİLİ AÇIKLAMA YAPTI
Bu içerik 872 kez okundu.

 

 

     Eğitim Sen Zonguldak Şube Başkanı Orhan Yılmaz, Bülent Ecevit Üniversitesi’nde (BEÜ) yaşanan servis sıkıntısı ile ilgili yaptığı açıklamada, “Tıp Fakültesinin,  stent  yokluğundan  hastaların ölümüne neden olması, çalışanların döner sermayelerini alamamaları gibi nedenlerin yanı sıra çalışanların servis araçlarının yeni yıldan itibaren uygulamadan kaldırılacağı söylentileri üniversitemizi gündemden düşürmemektedir” dedi.

    Eğitim Sen Zonguldak Şube Başkanı OrhanYılmaz, BEÜ’de yaşanan servis sıkıntısı ile ilgili yazılı bir açıklama yaptı. Üniversitelerin,  bilginin üretildiği ve öğretildiği yerler olduğunu belirten Yılmaz, şöyle dedi: “Kuruluşlarından günümüze üniversitelerin temel işlevi, gerçekleri arayan, bilim üreten, bilim yayan, en üst düzeyde araştırma ve eğitimin yapıldığı, içeresinde fakülte, yüksekokul, enstitüleri ve araştırma merkezlerini barındıran, ödüllendirme, derecelendirme ve diploma verme yetkisine sahip olan kurumlar olarak bilinmektedirler. Üniversiteler,  demokrasinin gelişmesine katkıda bulundukları gibi demokratik ortamlarda bilim üretir, bilgiyi topluma yayarlar. Üniversiteler, demokratik ortamlarda toplumla kaynaşır,  kitle eğitimi ile beraber toplumla iç içe geçen ilişkileri ile toplumun gelişmesine katkı sunar. Kurulduğunda Hacettepe Üniversitesine bağlı Mühendislik Akademisi olan Üniversitemiz, 1992 Yılında Karaelmas Üniversitesi, 2012 yılından itibaren Bülent Ecevit Üniversitesi adıyla hizmetine devam etmektedir. Tıp Fakültesinin açılması ile bambaşka bir yapıya bürünen üniversitemiz yapılan güzel hizmetler ile takdir toplarken son zamanlarda basına da yansıyan olumsuz haberler ile bir yıpranma sürecine girmiştir. Bir zamanlar ilk on binden öğrenci alan Tıp Fakültesinin,  stent  yokluğundan  hastaların ölümüne neden olması, çalışanların döner sermayelerini alamamaları gibi nedenlerin yanı sıra çalışanların servis araçlarının yeni yıldan itibaren uygulamadan kaldırılacağı söylentileri üniversitemizi gündemden düşürmemektedir. Bu söylentilerin gerçekliği konusunda Bülent Ecevit Üniversitesi yetkilileri ile yaptığımız görüşmede ‘üniversitenin gündeminde servis araçlarının kaldırılması ile ilgili bir gündem olmadığını’ öğrendiğimiz sıcak sohbeti paylaşmış ve çalışanların rahat olmalarını istemiştik. Ancak, söylentilerin hız kesmeden devam etmesi üzerine Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü Sayın Mustafa Çulfalı’ ya seslenmek istedik.”

ÇALIŞMA BARIŞINI BOZACAKTIR

    Rektör Mustafa Çufalı’ya uyaran Yılmaz, şöyle devam etti: “Sayın rektör; Sizde bu ülkedeki vasat yöneticilerin yaptığı gibi ekonomik sıkıntılar baş gösterdiğinde yoksulların tükettiği ürünlere zam yapma kolaycılığı ile yeni uygulanacak vergilerin çalışanların sırtına yüklenmesi gibi bir yola girmeyin. Çünkü tercih edeceğiniz o yol, bin bir sorunla uğraşan çalışanlarınızın sorunlarına bu kez de ulaşım sorununu katacak, çalışanların motivasyonunu ve çalışma barışını bozacaktır.  Ekonomik krizi bahane ederek üniversite çalışanlarının servislerini kaldırmayın. Çünkü, o çalışanlar da aynı ekonomik krizin altındalar. Onlar da hemen her gün fiyatı değişen ürünleri almakta zorlanırken geçim sıkıntısı yaşamaktalar. Kaldı ki tasarruf yaparken çalışanlara sunduğunuz servisleri kaldırmak yerine başkaca kalemlerden tasarruf yapın. Üniversite şenliklerinde öğrencilerinizin vereceği konserlerle hem onlara bir fırsat vermiş hem de konser adı altında bir büyük gider kaleminden kurtulmuş olursunuz. Çalışanlarınızla birlikte uygulayacağınız günlük gereksiz aydınlanma, kağıt, su gibi tasarruflar çalışanların servis giderlerini fazlasıyla karşılar. Çalışanların sizden beklentisi derhal 2020 yılı için servis ihalesini yapmanız ve kendini işine vermekte zorlanan, aklı ulaşım için kullanılacak serviste kalan çalışanları rahatlatmaktır. Size ve Bülent Ecevit Üniversitesine yakışan budur. “

 

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
DEVREK’TE SEL SONRASINDA TARİHİ KEMERLİTAŞ KÖPRÜ ORTAYA ÇIKTI
DEVREK’TE SEL SONRASINDA TARİHİ KEMERLİTAŞ KÖPRÜ ORTAYA ÇIKTI
KIZILCAHAMAM KAMPI’NIN YILDIZI BAŞKAN GEBEŞ’Tİ
KIZILCAHAMAM KAMPI’NIN YILDIZI BAŞKAN GEBEŞ’Tİ