Advert
Advert

"İSTANBUL MEDENİYETLER TARİHİNİN DE EN ÖNEMLİ BAŞKENTLERİNDEN"

Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) Milletvekili ve Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM), Kamu İktisadi Teşebbüsleri (KİT) Komisyonu üyesi Polat Türkmen, 29 Mayıs İstanbul’un Fethi’nin 567’inci yıldönümü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

Bu içerik 361 kez okundu.
Advert

 

 Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) Milletvekili ve Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM), Kamu İktisadi Teşebbüsleri  (KİT) Komisyonu üyesi Polat Türkmen, 29 Mayıs İstanbul’un Fethi’nin 567’inci yıldönümü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

Polat Türkmen, mesajında; “Tarih boyunca kültür, sanat, ticaret, bilim ve eğitim merkezi durumundaki İstanbul, tüm insanlığın ve dünya medeniyetlerinin ortak değerlerini bünyesinde barındıran eşsiz şehirlerden bir tanesi olmuştur. Batının doğuyu inkar ettiği her siyasi noktada, batı ile doğu arasında coğrafi bir köprü olmayı başarmış, bu sayede medeniyetler tarihinin de en önemli başkentlerinden ve geçiş noktalarından birisi durumuna gelebilmiştir. 15 Temmuz Şehitler Köprüsü, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü, Yavuz Sultan Selim Köprüsü, Marmaray ve Avrasya Tüneli bu nedenle sıradan projeler olmaktan çok öteye geçen insanlık tarihinin en önemli projeleridir. Projelerin önemi taşıdıkları büyük sorumluluk ve üstlendikleri çok önemli vizyonda saklıdır. Çünkü bu projeler medeniyetlerin birbirine daha sıkı tutunmasını sağlayan dünyanın en büyük kardeşlik nişanesidir. Bu sebeple İstanbul, kardeşliğin, birlikteliğin ve kültürel kaynaşmanın dünya genelindeki en büyük ve en güzel temsilcisi olmaya devam etmektedir. Bütün bu değerleriyle birlikte İstanbul, bugün olduğu kadar gelecek nesillerimizin de en büyük mirası olacak, bu kültürel etkileşim insanlık medeniyet tarihi boyunca bu şehrimizin değerini paha biçilemez duruma getirecektir.   Medeniyetler tarihinin en büyük değerinden birisini bizlere miras bırakan Fatih Sultan Mehmet'i ve aziz şehitlerimizi bir kez daha rahmetle anıyor, İstanbul'un Fethi’nin 567’nci yıldönümünü en içten dileklerimle kutluyorum” ifadelerini kullandı.

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
BU GAZETECİLİK DEĞİL, EDEPSİZLİK!
BU GAZETECİLİK DEĞİL, EDEPSİZLİK!
DEVREKLİLER’DEN DENKO’YA ZİYARET
DEVREKLİLER’DEN DENKO’YA ZİYARET