Advert

DEVREK FATİH İLKOKULUNDAN KÜFÜRE HAYIR KAMPANYASI

Devrek Fatih İlkokulu tarafından "Küfüre hayır" kampanyası düzenlendi.

DEVREK FATİH İLKOKULUNDAN KÜFÜRE HAYIR KAMPANYASI
Bu içerik 3393 kez okundu.

Devrek'te eğitim öğretim faaliyetlerini sürdüren ve Fatih İlkokulu tarafından hayata geçirilen "Küfüre ve Argo Kelimelere Hayır" kampanyasına Devrek Belediyesi ve Devrek Müftülüğü de destek verdi. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda düzenlenen ve basına açık düzenlenen kampanya ile ilgili bilgi veren Fatih İlköğretim Okulu Murat Aksoy, "Fatih İlkokulu ailesi olarak okulumuzda, mahallemizde, sokağımızda sıkça duyduğumuz küfür ve argo sözlerle mücadele kapsamında bir proje başlattık. Toplumumuzda bir takım insanların küfür ve argo sözlerin kullanılmasının her geçen gün artması toplumsal değerlerimize ve aile dokusuna zarar vermesi, argo ve küfürün bir ahlak problemi olduğunu toplumumuzun değerleriyle uyuşmadığını değerlerimizin de böylesi ağza alınmayacak ifadelerle değersizleştirildiğini anlatmak ve farkındalık oluşturmak için bir mücadele başlattık" dedi.

   Projeye büyük destek aldıklarını söyleyen Aksoy, "Amacımız değerlerimize uymayan bu davranışları ortadan kaldırmaya yöneliktir. Afiş ve bildirimlerimizle yapacağımız diğer etkinliklerle bir duyarlılığı hayata geçirmektir. Sayın basın mensupları sizlerden gazetelerinizin bir bölümünde bu konu ile ilgili kısada olsa uyarıcı yazılar yazarak ya da yayınlayarak bu projeye destek vermenizi istiyoruz. İnanıyoruz ki destek verdiğinizde bu kampanyada daha da başarılı olacağımız kesindir” diye konuştu.

   Düzenlenen basın toplantısında; Devrek Fatih İlköğretim Okulu Murat Aksoy, Milli Eğitim Müdürlüğü MEDDİS Yönetici Hasan Uzunkavak Devrek Belediyesi Kültür Müdürü Recep Civelek, Kaymakamlık Temsilcisi Cengiz Karapınar, Rehber Öğretmen Melih Sıvacı, öğretmenler Dilek Serindağ,Naide Çaltepe, Sevda Kurt ve Yücel Kırımlı hazır bulundu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
MTA PERSONEL ALACAK
MTA PERSONEL ALACAK
   DEVREK'TE TİYOTRO ŞENLİĞİ DÜZNELENİYOR
DEVREK'TE TİYOTRO ŞENLİĞİ DÜZNELENİYOR