Advert
Advert

ANADOLU’NUN SICAK YÜZLERİ PROĞRAM EKİBİ DEVREK’E GELİYOR

TRT Müzik ve diğer ekranlarda tekrarı yayınlanan “Anadolu'nun Sıcak Yüzleri” proğramı ekibi Devrek’e geliyor.

ANADOLU’NUN SICAK YÜZLERİ PROĞRAM EKİBİ DEVREK’E GELİYOR
Bu içerik 3419 kez okundu.
Advert

Anadolu'da yaşayan, halk kültürü ve yöre folkloruna emek veren kişilerin çalışmalarını anlatan, Anadolu’nun Sıcak Yüzleri Proğramı çekim ekibi bu hafta içinde Devrek’e gelerek, Rüştü Onur Sanat ve Kültür Derneği (ROSAK) ‘Devrek Kültürünü ve Türkülerini Araştırma Kurulu’ tarafından derlenen Devrek Türküleri üzerine bir proğram hazırlayacak.

   TRT ekranlarında yayınlanan Anadolu’nun Sıcak Yüzleri Proğramında 20 dakika ayrılan Devrek türkülerinden 4 tanesi seslendirilecek ve şair-yazar ve derlemeci İbrahim Tığ ile de bir söyleşi yapılacak.

    Yönetmen ve Yapımcı Sema Dalgıç ile birlikte 3 kişilik çekim ekibi Salı akşamı Devrek’te olacak, Çarşamba ve Perşembe günleri de Devrek’in değişik mekanlarında çekimler yapacak.

   Konuyla ilgili olarak bir açıklama yapan Devrek Kültürünü ve Türkülerini Araştırma Kurulu Başkanı Mustafa Uzundal, “Kurul olarak uzun bir süredir Devrek türkülerini günyüzüne çıkarma çalışmalarınız sonucunda derlediğimiz türkülerimizi TRT ekranlarıyla tüm türkü sevenlere ulaştıracağız. Bize bu konuda destek olan Anadolu’nun Sıcak Yüzleri proğramı ekibine teşekkür ediyoruz.”dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
BATUHAN DURDUBAŞ AVUKATLIĞA BAŞLADI
BATUHAN DURDUBAŞ AVUKATLIĞA BAŞLADI
LİSE MÜDÜRÜ AĞAÇTAN DÜŞTÜ
LİSE MÜDÜRÜ AĞAÇTAN DÜŞTÜ