Advert
Advert

ZONGULDAK'IN SORUNLARINA DEĞİNDİ

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Zonguldak’ta kanaat önderleri ile yaptığı toplantı öncesi Zonguldak’ın sorunlarına değindi. Kılıçdaroğlu özellikle kömürü üretmektense dışarıdan ithal etmenin sorunlarına değinerek şu ifadeleri kull

ZONGULDAK'IN SORUNLARINA DEĞİNDİ
Bu içerik 275 kez okundu.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Zonguldak’ta kanaat önderleri ile yaptığı toplantı öncesi Zonguldak’ın sorunlarına değindi. Kılıçdaroğlu özellikle kömürü üretmektense dışarıdan ithal etmenin sorunlarına değinerek şu ifadeleri kullandı:

“Zonguldak’ın şöyle bir önemi var. Altında bir hazine var. Topraklarında dağlarında kayalarında bir hazine var. Kömür diyoruz buna. Bir yılda ortalama 38 milyon ton kömür tüketiyoruz. Bunun 35 milyonunu dışarıdan getiriyoruz. Zonguldaklı haklı olarak şu soruyu sormalı. Burada kömür varken neden dışarıdan kömür getiriyoruz? Bu soru sorulmazsa Zonguldak’ın sorunlarını tartışmanın hiçbir anlamı yok. 1,5 milyar ton kömür rezervi var sadece Zonguldak’ta. Neden buradan çıkarmıyoruz da dışarıdan getiriyoruz? Bunun kararını alan kim? İçeriden çıkarmayalım dışarıdan ithal edelim kararı siyasetçinin belirlediği bir karar. Ülkenin sorunları sadece beni ilgilendirmiyor, her birimizi tek tek ilgilendiriyor.

KÖMÜR ÇIKARIRSAK NE OLUR?

 Zonguldak’ın kömürünü işlersek üç temel şey olur.  İstihdam yaratırsın. Kömür çıkarmak için orada işçi çalışacak. Eskiden burada on binlerce insan çalışırdı.  Bu sayı neden düştü Zonguldak’ın sorgulaması gerekiyor. Dışarıdan getirip döviz ödüyorsunuz daha yüksek para ödüyorsunuz. Zonguldak kazanmıyor dışarıdakiler kazanıyor. Sürekli dolar ve Euro ile ödeyince ne oluyor merkez bankası rezervleri de eksiye düşüyor.

Bir taşla üç kuş vurmak varken neden negatif bir tablo ile karşı karşıyayız? Bunu birlikte düşünmemiz lazım” ifadelerini kullandı

"SORDUM BU FOTOĞRAFLAR NE ZAMAN ÇEKİLDİ"

 Öldürülen PKK'lı teröristin cep telefonu incelemesinde HDP Milletvekili Semra Güzel ile fotoğraflarının bulunması, kamuoyunun gündemine oturdu.

 Terörist Volkan Bora'nın, Güzel ile terör kampında çekilmiş fotoğraflarının basına yansıması üzerine HDP'li vekilin dokunulmazlığının kaldırılması istemiyle düzenlenen Cumhurbaşkanlığ fezlekesi, TBMM'ye ulaştı.

Bugün de o fotoğraflar, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na soruldu.

"HDP'li milletvekilinin teröristle fotoğraflarına neden susuyorsunuz?" eleştirilerine yanıt veren CHP Lideri Kılıçdaroğlu,  "Bu fotoğrafı gördüğümde sordum ne zaman çekilmiş diye; İmralı ile açılım (Çözüm) döneminde çekilmiş. Dolayısıyla bu fotoğrafın muhatabı doğrudan doğruya Erdoğan'dır. Bu fotoğraflar çekilirken ülkede ne oluyordu sorulması lazım." ifadelerini kullandı.

FOTOĞRAFLAR 2017'DE ÇEKİLDİ

Ancak HDP ve CHP'nin iddialarının aksine Semra Güzel'in PKK'lı terörist Volkan Boro ile olan fotoğraflarının, İmralı ile olan çözüm sürecinde değil 2017 yılında çekildiği ortaya çıktı.

Çözüm süreci ise resmi olarak 2013 yılında başlayıp 2015 yılında sona erdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KORONA EREĞLİ'DE CAN ALDI
KORONA EREĞLİ'DE CAN ALDI
KPSS TARİHİ AÇIKLANDI
KPSS TARİHİ AÇIKLANDI