Advert
Advert
Advert

BAKAN ÖZER MEKEKLER KÖYÜ SOSYAL TESİSLERİNİN AÇILIŞINI YAPTI

Devrek’in Mekekler Köyü’nde yapılan “Köy Konağı- Sosyal Tesis ve Yaşam Merkezi” hizmete açıldı.

BAKAN ÖZER MEKEKLER KÖYÜ SOSYAL TESİSLERİNİN AÇILIŞINI YAPTI
Bu içerik 760 kez okundu.
Advert

   Sercan Kapusuz

    Devrek’in Mekekler Köyü’nde yapılan “Köy Konağı- Sosyal Tesis ve Yaşam Merkezi” hizmete açıldı.

    Mekekler Köyü’nde, muhtar Fatih Çarıkçı öncülüğünde köy halkının katkıları ve tüm peyzaj bahçe düzenlemeleri Devrek Belediyesi tarafından yapılan “Köy Konağı- Sosyal Tesis ve Yaşam Merkezi”nin açılışı düzenlenen bir törenle Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer tarafından yapıldı.

    Törende konuşan Bakan Özer,

    “Milli Eğitim Bakanlığı olarak son zamanlarda köylerdeki atıl olan okulları aktif hale getirerek anaokulları ve halk eğitim merkezleriyle bir arada bulunduğu köy yaşam merkezleriyle ilgili açılışımızın bir adımı olan Devrek Köy Yaşam Merkezinin açılışını yapıyoruz. Bilindiği gibi köy okullarını Cumhurbaşkanımızın talimatıyla 1600’lere çıkardık. Şehirlerden köylerimize dönüşler başladı, kadınlarımızın sosyal alanlarda yer almaları için hükümet olarak çalışıyoruz, kurs almak isteyen vatandaşlarımızın ayaklarına kadar kursları getiriyoruz. Bugün burada güzel bir tesisi hizmete açıyoruz. Bu tesis köylülerimize hayırlı uğurlu olsun”dedi.

     Bakan Özer tören sonrası kursiyerler tarafından açılan elişi ve yöresel lezzetler sergisini gezdi.

    Törene, Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz, Cumhurbaşkanlığı YİK Üyesi Köksal Toptan, BEÜ Rektörü Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer, Eski İçişleri Bakan Abdülkadir Aksu, AKP Zonguldak Milletvekilleri Polat Türkmen, Hamdi Uçar, Ahmet Çolakoğlu, Devrek Kaymakamı Ümit Altay, Devrek Belediye Başkan Vekili Şeref Aydınlı, AKP Zonguldak İl Başkanı Muammer Avcı, İl Milli Eğitim Müdürü Züleyha Aldoğan, Çaydeğirmeni Belediye Başkanı Satılmış Gebeş ve öteki ilgililer ile vatandaşlar katıldı.

 

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
BAŞKAN BOZKURT İTFAİYE TEŞKİLATI  308 YILLIK TARİHİYLE GURURUMUZDUR
BAŞKAN BOZKURT İTFAİYE TEŞKİLATI 308 YILLIK TARİHİYLE GURURUMUZDUR
PROJELERİNİ AÇIKLADI
PROJELERİNİ AÇIKLADI