Advert
Advert

SAHTE ÇAĞRI OPERASYONU: 4'Ü KADIN 9 KİŞİ GÖZALTINDA

SAHTE ÇAĞRI OPERASYONU: 4'Ü KADIN 9 KİŞİ GÖZALTINDA
Bu içerik 4077 kez okundu.
Advert

   Zonguldak merkezli 4 şehirde yapılan eşzamanlı operasyon sonucunda 4'ü kadın 9 kişi gözaltına alındı. Dün akşam saatlerinde sosyal medya hesabından operasyonun detaylarını paylaşan Zonguldak Emniyet Müdürü Ahmet Metin Turanlı, '"Zonguldak’ta “SÖZDE CALL CENTER” kurmuşlar; buradan memleketi dolandırmışlar. Enseledik de İnsanımız yurdum insanı, bu şeytanlar şeytan oldukça çok işimiz var çok!

   İnsanımıza tasallût olmuş bir ÇETE elimizde. Mağdurların hikayelerini topluyoruz memleketten! Nefsinize hakim olun kimse kimseye iyilik yapmaz. Çok biliyor, heves ediyorsanız, onlar sizi aramasın. Mobili seviyorsak, işlemleri doğru telefondan siz başlatın. " dedi.

    Zonguldak merkezli çalışan sözde Call Center çetesi, şebekenin çağrı merkezi üzerinden aradıkları kişileri, sağlık sigortası yapma veya yenileme vaadiyle kredi kartı bilgilerini aldıkları ve bu şekilde dolandırıcılık yaptıkları tespit edilirken, 40 kişinin bu yolla dolandırıldığı iddia edildi. Gözaltına alınan 4’ü kadın 9 kişinin emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilmesi bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
İSTANBUL SÖZLEŞMESİ’NDEN VAZGEÇMİYORUZ!
İSTANBUL SÖZLEŞMESİ’NDEN VAZGEÇMİYORUZ!
  KADINA ŞİDDET İNSANLIĞA İHANETTİR!
KADINA ŞİDDET İNSANLIĞA İHANETTİR!