Advert
Advert

DEVREK’TE 20 YILDIR CENAZE YIKIYOR

Devrek’te Muhammet Ali Çekirdekçi adlı gassal hiç kimsenin istemediği cenaze yıkama işini 20 yıldır severek yapıyor.

 DEVREK’TE 20 YILDIR CENAZE YIKIYOR
Bu içerik 12883 kez okundu.
Advert

 

Göksel ONBAŞI / ÖZEL HABER

 

   Devrek’te Muhammet  Ali Çekirdekçi adlı gassal hiç kimsenin istemediği cenaze yıkama işini 20 yıldır severek yapıyor.  Devrek Belediyesi Cenaze Birimleri Sorumlusu ve hocası olarak görev yapan Muhammet  Ali Çekirdekçi (38) ilk cenazesini 18 yaşında yıkadığını söyledi.

BABASININ ZORUYLA GASSAL OLDU

    Babasının zoruyla cenaze yıkamaya başladığını belirten Ali Çekirdekçi, "İlk cenaze yıkarken korkmadım, ancak ürperdim. Daha sonra manevi olarak rahatladım. Şimdi belediyede görevli bir gassal olarak bazen günde 5'e yakın cenazeyi yıkıyorum. Bu görevi İnsanlığa büyük bir hizmet olarak düşünüyorum. Manevi olarak bu işten büyük haz duyuyorum. İşimi çok severek yapıyorum. Başka bir iş yapmayı hiç düşünmedim düşünmem de."

20 YILDIR CENAZE YIKIYOR

   20 yıldır cenaze yıkadığını ve babasının desteğiyle ilk cenazesini 18 yaşındayken yıkadığını ifade eden Çekirdekçi, “20.yıl babamın zoruyla ve desteğiyle başladım ilk cenazemi eski hastanede traktör altında kalan akrabamızın cenazesiyle başladım. 8 sene babam Hulusi hoca, hacı Müfit, Durmuş hocamla fabrika camisinin morgunda sonrada Sayın vekilim Özcan Ulupınar’ın vesilesiyle belediyede merhum Ahmet Kaya hoca, Murat Yavuz hoca, Murat Güneş hoca ve Rasim Badur hocayla 12.Yılıma girerek cenaze yıkama gassal mesleğinde 20. Yılıma girdim. Mesleğimi severek yapıyorum. Çok şükür çok dua aldım onların sayesinde kadro aldım.  Bana meslekte 20.yılımı gururla yaşatan başta Eşim, Annem, Babam sonrada işi kusursuz yapmama vesile olan Murat Güneş, Rasim Badur, meslektaşlarım, mezar kazıcılar,itfaiye müdürü Recep korum ve itfaiye çalışanlarına,zabıta müdürü İsmet Uzunsoy ve zabıta çalışanlarına,Belediye çalışanlarına ve her zaman yanımda olan Milletvekilimiz Özcan Ulupınar, Belediye Başkanımız Mustafa Semerci ve Devrek halkına sonsuz teşekkürler ederim”diye konuştu.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
İSTANBUL SÖZLEŞMESİ’NDEN VAZGEÇMİYORUZ!
İSTANBUL SÖZLEŞMESİ’NDEN VAZGEÇMİYORUZ!
  KADINA ŞİDDET İNSANLIĞA İHANETTİR!
KADINA ŞİDDET İNSANLIĞA İHANETTİR!