Advert
Advert

DEVREK’TE 128 TAŞERON İŞÇİ KADRO BAŞVURUSU YAPTI

Devrek Belediyesi bünyesinde çalışan 128 taşeron işçisi kadro başvurusunda bulundu.

DEVREK’TE 128 TAŞERON İŞÇİ KADRO BAŞVURUSU YAPTI
Bu içerik 4940 kez okundu.

 

-Göksel ONBAŞI-

 

       Devrek Belediyesi bünyesinde çalışan 128 taşeron işçisi kadro başvurusunda bulundu.

        Kamu ve belediyelerde çalışan taşeron işçilerin kadroya alınmasıyla ilgili başvuru süreci sürüyor. Taşeron işçiler, istihdam edilecekleri kurumlara 11 Ocak'a kadar başvuru yapmak zorunda. Bu kapsamda Devrek Belediyesi’nde çalışan 128 taşeron işçi, gerekli evrakı ve doldurdukları formları ilgili personele teslim ederek müracaatlarını yaptı.

Kadro başvuruları yarın son gün

       Kadroya geçme şartlarını karşılayan  taşeron işçilerin 2 Ocak'ta başlayan 10 günlük yasal başvuru süresi yarın sona  erecek. Bunun sona ermesinin ardından süreç, başvuruların incelenmesi, kesin  listelerin ilanı, sınav ve sınavda başarılı olanların kadroya alınması şeklinde  işleyecek. Tüm aşamaları tamamlayan taşeron işçiler 2 Nisan'a kadar topluca  kadrolara geçirilmiş olacak. Yurdun dört bir yanında kadroya geçme şartlarını karşılayan binlerce  taşeron işçiyi ilgilendiren 10 günlük yasal başvuru süresi yarın sona erecek.  Düzenlemenin kapsadığı taşeron işçilerin, yarın mesai bitimine kadar çalıştıkları  iş yerlerinin ilgili birimlerine başvuru formu ve dilekçeyle müracaat etmesi  gerekecek. Kadroya geçme şartlarını karşılamalarına rağmen söz konusu süre  içerisinde başvurmayanların kadroya geçiş hakları yanacak.

Sınavlar 3-22 Mart'ta yapılacak

       Başvuruların ardından, tespit komisyonu incelemesi ve hak sahiplerinin ilanının 12 Ocak-20 Şubat, ilana itirazların 21-23 Şubat, itirazların incelenmesi ve kesin listenin ilanının 24 Şubat-2 Mart, sınavın yapılmasının 3-22 Mart, sınav kuruluna itirazın 23-26 Mart, itiraz incelemesi ve kesin listenin ilanının ise 27-31 Mart tarihlerinde yapılması yönündeki tavsiye niteliğindeki takvim işletilecek. Tüm bu aşamaların ardından, hak sahipleri 2 Nisan'a kadar topluca işçi kadrolarına geçirilecek.

 

 

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
YARGILANACAKSINIZ!
YARGILANACAKSINIZ!
SENİN YATACAK YERİN YOK!
SENİN YATACAK YERİN YOK!