Advert
Advert

BAŞKAN SEMERCİ HEYELAN VE DEPREM BÖLGESİNİ İMARA AÇTI

Devrek Belediyesi heyelan ve deprem riski taşıyan Kırıklar Sülük Gölü mevkiini imara açtı.

BAŞKAN SEMERCİ HEYELAN VE DEPREM BÖLGESİNİ İMARA AÇTI
Bu içerik 10835 kez okundu.

   

    -İbrahim Tığ-

     Devrek Belediyesi 22 yıl önce heyelan yaşanan Kırıklar Sülük Gölü mevkiini imara açtı. Devrek’te uzun yıllar “heyelan” alanı olduğu gerekçesiyle yapılaşmaya açılmayan Kırıklar Sülük Gölü mevkiini Devrek Belediyesi imara açtı.

       İmara açılan bu bölgede yapılacak binaların kat yüksekliği belli değil. imara açılan bu bölgenin planında Ayrıntılı Jeoteknik Etüd (AJE) ve Özel Alan (ÖA 2-1) riskli özel alan özelliği taşıyan parseller işaretlenmiş durumda.

      Bölgenin deprem ve heyelan riski var. Burada özel etüdler yapılması gerekiyor. Bunların hiçbirini yapmayan Devrek Belediyesi, bölgede var olan jeolojik risklere rağmen iskan izni vererek bir ilke daha imza attı.

      Alt yapı ve yer altı suyu yöntemine dair zorunlu düzenlemeleri yapmayan Devrek Belediyesi, kanalizasyon, yol ve diğer sosyal hizmetler içinde bir çalışma yapmış değil.

     Devrek Belediye Başkanı Mustafa Semerci’nin başkanlığında yapılan bir toplantı ile imara açılan, heyelan ve deprem riskli Kırıklar Sülük Gölü mevkiinde Belediye İmar İşleri Müdürü Sedat Kapucubaş’ın dayısının, Eski Belediye İmar İşleri Müdürü İsa Eser’in, Belediye İmar İşleri Komisyonu Üyesi Mustafa Esen’in de arsaları bulunması dikkati çekiyor.

    Başkan Semerci’ye soruyoruz:

    -Bu bölgede jeolojik etüd çalışması yapıldı mı?

    -Yapıldı ise Uygulama İmar Planında neden AJE ve ÖA 2-1 isteniyor?

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
“TOMBULACIK HALİME” TÜRKÜMÜZÜN DEVREK’E AİT OLDUĞU TESCİLLENDİ
“TOMBULACIK HALİME” TÜRKÜMÜZÜN DEVREK’E AİT OLDUĞU TESCİLLENDİ
UZUNDAL: 3 DEVREK TÜRKÜSÜ DAHA GÜNYÜZÜNE ÇIKARTILDI
UZUNDAL: 3 DEVREK TÜRKÜSÜ DAHA GÜNYÜZÜNE ÇIKARTILDI