Advert
Advert
Advert

DEVREK’TE 4006 TÜBİTAK BİLİM FUARI AÇILDI

Ahmet Taner Kışlalı Ortaokulu’nda ’4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı” düzenlendi.

DEVREK’TE 4006 TÜBİTAK BİLİM FUARI AÇILDI
Bu içerik 1322 kez okundu.

Yasemin Altun-

    Ahmet Taner Kışlalı Ortaokulu tarafından organize edilen "4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı" davetliler tarafından büyük ilgi gördü.

    Ahmet Taner Kışlalı Ortaokulu’nun bahçesinde organize edilen aynı zamanda mali olarak TÜBİTAK tarafından desteklenen tüm bölüm ve öğrencileri kapsayan 23 proje davetliler tarafından büyük ilgi gördü.

    4006 TÜBİTAK Bilim Fuarının açılışında konuşan Ahmet Taner Kışlalı Ortaokulu Müdürü Mehmet Adıbelli, " TÜBİTAK’ın desteğiyle ilkini düzenlediğimiz TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı2nın açışlını yapmanın mutluluğu içerisindeyiz. Hepinizin bildiği üzere bilim fuarları öğrenmeye istekli, merak eden, araştırmacı, bilinçli bireylerin yetişmesine katkı sağlayan öğrenme metotlarından biridir. Bilim fuarları, genç beyinlerin bilimin önemini kavrayıp, birçok teorik bilginin gerçek yaşamdaki işleyişini fark etmelerini sağlar. Bu tür etkinlikler hayal gücü ile yaratıcılığın birleşimidir. Eğitimi kurumlarının öncelikli amacı da bu yaratıcılığın ortaya çıkmasına zemin hazırlamaktır. Öğretmen ve öğrencilerin gayretli çalışmaları ile ortaya çıkan bu projelerin bilim ve teknikte yeni buluşlara kapı aralamasını temenni ederiz. Bu fuarda çeşitli çalışmalarını sergileyen çocuklarımız ileri de ülke yararına olacak büyük buluşların mimarı olabilirler. Her biri birer bilim adamı olarak ülkemize çağdaş uygarlık seviyesine ulaştırabilir.

     Sevgili öğrenciler, biliniz ki, yeryüzünde hiçbir icat sıfırdan var olmamıştır. Her çalışmanın mutlaka öncesi bulunmaktadır. Eminim ki proje çalışmalarınızın her biri ileride başarılı çalışmalarınıza atılacak büyük imzaların ilk basamağıdır.

     Değerli konuklar, TÜBİTAK 4006 Fuarımıza desteklerini esirgemeyen Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt’a, Belediye Başkan Yardımcısı Recep Korum’a, İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdullah Turan’a şükranlarımı sunuyorum. Proje çalışmalarında emeği geçen ilk başta proje sorumlusu Matematik öğretmenimiz Aydın Sağcan’a ve proje çalışmalarında büyük emek harcayan tüm öğretmen arkadaşlarıma ve kıymetli öğretmenlerimize teşekkürlerimi sunarken, projeyle fuarımızın geleneksel hale gelmesini temenni ediyor, hepinize saygılar sunuyorum” dedi. " diye konuştu.

    Düzenlenen etkinliğe, Devrek Belediye Başkan Yardımcısı Recep Korum, Milli Eğitim Müdürü Abdullah Turan , İlçe Özel İdare Müdürü İlyas  Açık, İlçe Yazıişleri Müdürü Gün Albayrak,  Devrek ADD Başkanı Okan Onur, okul müdürleri, öğrenciler ve çok sayıda davetli katıldı.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
DEVREK’TE SEL SONRASINDA TARİHİ KEMERLİTAŞ KÖPRÜ ORTAYA ÇIKTI
DEVREK’TE SEL SONRASINDA TARİHİ KEMERLİTAŞ KÖPRÜ ORTAYA ÇIKTI
KIZILCAHAMAM KAMPI’NIN YILDIZI BAŞKAN GEBEŞ’Tİ
KIZILCAHAMAM KAMPI’NIN YILDIZI BAŞKAN GEBEŞ’Tİ