Advert
Advert

GENÇLER KİTAP OKUDU

Gençlik Haftası’nda Devrek’te farkındalık etkinliği

GENÇLER KİTAP OKUDU
Bu içerik 697 kez okundu.

 

     Yeter KÖMEÇÇİ-

    19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlama etkinlikleri çerçevesinde, lise öğrencileri Devrek Cumhuriyet Alanı’nda kitap okudu.

    Devrek Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü, Devrek Gençlik Merkezi tarafından düzenlen kitap okuma etkinliğine ilçe genelindeki liselerden 100’ün üzerinde öğrenci katıldı.

    Devrek Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Cihan Durdubaş, gençlere okuma alışkanlığının kazandırılması ve bu alanda bir farkındalık yaratmak amacıyla Cumhuriyet Alanı’nda gençlere kitap okuttuklarını, belirtti.

    Durdubaş şöyle konuştu: “19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Haftası nedeniyle çocuklarımıza ve gençlerimize okuma alışkanlığı kazandırmak, milli ve manevi değerlerimizi aşılama bu alanda bir farkındalık uyandırmak istedik. Bu amaçla da ilçemiz okullarından 100’ün üzerinde öğrencimizi Cumhuriyet Alanı’nda toplayarak kitap okutuyoruz. Kitap okuyarak gençlerimizin ve çocuklarımızın düzenli okuma alışkanlığı kazanmaları hedeflenmiştir. Unutulmamalıdır ki, kitap okumak yaşam içinde kazanılması gereken en önemli alışkanlıklardan biridir.”

    Gençler, İlçe Kütüphanesinden aldıkları kitapları büyük bir sessizlik içinde okudular.

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
DEVREK’TE SEL SONRASINDA TARİHİ KEMERLİTAŞ KÖPRÜ ORTAYA ÇIKTI
DEVREK’TE SEL SONRASINDA TARİHİ KEMERLİTAŞ KÖPRÜ ORTAYA ÇIKTI
KIZILCAHAMAM KAMPI’NIN YILDIZI BAŞKAN GEBEŞ’Tİ
KIZILCAHAMAM KAMPI’NIN YILDIZI BAŞKAN GEBEŞ’Tİ