Advert
Advert
Advert

BOZKURT: ASKERİ YA DA SİVİL HER TÜRLÜ DARBEYE KARŞI DURUŞUMUZ DEVAM EDECEKTİR

Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt, Devrek Belediye Bandosu eşliğinde ve Devrek Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından organize edilen, Gençlik Merkezi önünden başlayıp, Cumhuriyet Meydanı’nda son bulan milli birlik yürüyüşüne katıldı.Anc

BOZKURT: ASKERİ YA DA SİVİL HER TÜRLÜ DARBEYE KARŞI DURUŞUMUZ DEVAM EDECEKTİR
Bu içerik 861 kez okundu.

 

  Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt, Devrek Belediye Bandosu eşliğinde ve Devrek Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından organize edilen, Gençlik Merkezi önünden başlayıp, Cumhuriyet Meydanı’nda son bulan milli birlik yürüyüşüne katıldı.

  Başkan Bozkurt, 15 Temmuz darbe girişiminin 3. Yıl anma etkinlikleri kapsamında Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinliklerine katılarak günün anlam ve önemine dair konuşma yaptı.

  Anma programında, İstiklal Marşımızın okunmasının ardından, tüm şehitlerimiz için bir dakikalık saygı duruşunda bulunulmasıyla, Kuran-ı Kerim Tilaveti icra edilerek şehitler için dualar okundu.

  Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt, “Askeri yâda sivil her türlü darbeye karşı duruşumuz devam edecektir” dediği konuşmasının devamında şu ifadelere yer verdi:

  “Türkiye Cumhuriyeti bağımsızlık ruhuyla tüm dünyanın örnek aldığı, büyük komutan, devlet adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde, özgürlüğüne düşkün Türk Milleti tarafından kurulmuştur. 
Ülkemiz, Atatürk ilke ve devrimleriyle çağdaş medeniyetler seviyesine kısa sürede ulaşmış ve diğer milletlere örnek olmuştur. 
   Atatürk inkılapları ve Milli irade sayesinde bugünlere gelen Türk milletinin milli birlik beraberliğini bozmak isteyen ve dış parazitler ne yazık ki ülkemizi 15 Temmuz darbe girişimi sürecine getirmiştir. FETÖ terör örgütü tarafından “Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir” anlayışını hiçe sayarak gerçekleştirmeye çalıştığı darbe girişimi, milli iradeye yönelik her türlü darbede olduğu gibi boşa çıkmıştır. 
Askeri yada sivil her türlü darbeye karşı duruşumuz devam edecektir. 
Güçlü ve müreffeh bir Türkiye yaratmanın yolu, Cumhuriyet’in kuruluş ilkelerine bağlı, kuvvetler ayrılığına dayalı demokratik, laik, sosyal, hukuk devleti esaslarına sarılmaktır. 
Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi; 
  “Türkiye Cumhuriyeti, şeyhler, dervişler, müritler memleketi olamaz. En doğru, en hakiki tarikat, medeniyet tarikatıdır” 
  Bu düşüncelerle 15 Temmuz’da şehit olan vatandaşlarımıza rahmet, gazilerimize şükranlarımı sunuyorum”

  Etkinlik alanında vatandaşlara Devrek Belediyesi tarafından çay ikramında bulunuldu.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
DEVREK’TE SEL SONRASINDA TARİHİ KEMERLİTAŞ KÖPRÜ ORTAYA ÇIKTI
DEVREK’TE SEL SONRASINDA TARİHİ KEMERLİTAŞ KÖPRÜ ORTAYA ÇIKTI
KIZILCAHAMAM KAMPI’NIN YILDIZI BAŞKAN GEBEŞ’Tİ
KIZILCAHAMAM KAMPI’NIN YILDIZI BAŞKAN GEBEŞ’Tİ