Advert
Advert
Advert

DEVREKLİ ÇİFTÇİLER KARDEŞİNİ ZİYARET ETTİ

Antalya Valisi Münir Karaloğlu önderliğinde Antalya İl Tarım ve Orman Müdürü Mustafa Özen yönetiminde yürütülen ‘Gelin Kardeş Olalım Projesi’ kapsamında Manavgat ile kardeş olan Devrek İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü personeli ve çiftçilerden oluşan heyet

DEVREKLİ ÇİFTÇİLER KARDEŞİNİ ZİYARET ETTİ
Bu içerik 2550 kez okundu.
Advert

 

  -Sercan KAPUSUZ-

  Antalya Valisi Münir Karaloğlu önderliğinde Antalya İl Tarım ve Orman Müdürü Mustafa Özen yönetiminde yürütülen ‘Gelin Kardeş Olalım Projesi’  kapsamında Manavgat ile kardeş olan Devrek İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü personeli ve çiftçilerden oluşan heyet Antalya İl Tarım ve Orman Müdürlüğünü ziyaret etti.

   Devrek heyetini kabul eden ve yapılan ziyaretten memnuniyetini dile getiren Antalya İl  Tarım ve Orman Müdürü Mustafa Özen;  “Hepiniz ilimize hoş geldiniz, sefalar getirdiniz. Bu proje ile ülkemizin dört bir yanından 18 ilçe ile kardeş olduk. Tüm kardeşlerimiz gibi sizleri de burada görmekten mutluluk duyuyoruz. Gelin Kardeş Olalım Projesi ile bilgi aktarımı ve tecrübe paylaşımlarımıza devam ederek kardeşlik bağlarımızı güçlendiriyoruz. Şu ana kadar yapılan çalışmalar son derece umut verici. Bu proje ile Antalya’nın tarımsal anlamda edindiği tecrübeleri kardeş ilçelere aktarmak ve o ilçelerin de tecrübelerinden istifade etmek istiyoruz. Bu süreçte Hakkari Çukurca’da Kültür Mantarı yetiştiriciliği için attığımız adımlar, İzmir Selçuk’ta il müdürlüğümüz desteği ile turunçgile ciddi zararlar veren unlu bite karşı verilen biyolojik mücadelenin başarısı, Konya Tuzlukçu’da kurduğumuz deneme seralarında yetişen domatesin yüksek verimi gibi örnek verebileceğimiz başarılı uygulamalar bizleri ayrıca mutlu ediyor. Bu vesile ile sizlerin ilimizde yapacağınız çalışma ziyaretinden maksimum fayda sağlamanızı ümit ediyor başarılar diliyorum.” Dedi.

  Devrek heyeti ilk gün Elmali İlçe Tarım ve Orman Müdürü Dilek Boğatemur’u  ve teknik ekibi ile tarimsal üretim yapan işletmeler ziyaret etti. Daha sonra Dünyanın en büyük örtüaltı (seracılık) tarım sektörü fuarı Growtech’i ziyaret ederek tarımdaki son gelişmeleri yakından görme şansı buldu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
4. KAPTAN YAŞANANLARI ANLATTI
4. KAPTAN YAŞANANLARI ANLATTI
HAKAN YÜKSEL ASALETEN ATANDI
HAKAN YÜKSEL ASALETEN ATANDI