Advert
66 YILDIR ÇALIŞIYOR
Ali ÖZDEMİR

66 YILDIR ÇALIŞIYOR

Bu içerik 400 kez okundu.

 

    Bazı insanlar tanırım. 3-5 yıl bir işte çalıştıktan sonra ne zaman emekli olabileceklerini araştırmaya başlarlar.

    Bazı insanlar ise 66 yıldır çalıştıkları halde hala enerji doludur.

    84 yaşındaki Yılmaz Yücel Bey’i Bolu’da tanıyan pek çoktur.

    İlerleyen yaşına rağmen turp gibidir. Kendisiyle her konuda sohbet edebilirsiniz. Kurmay gibidir. Fikrinin olmadığı husus yoktur.

    Kendisini 20 yıldır tanırım. Manevi babam diye baktığım bir insandır. Arada bir buluşur hasbihal ederiz.

    Yılmaz Bey’in hayat hikayesi roman olabilecek evsaftadır. 1954 yılından 2020 yılına kadar geçen uzun çalışma hayatının size gün gün anlatabilir.

    Meslek lisesini bitirdikten sonra kamunun ve özel sektörün 10 kadar kuruluşunda görev yapmıştır. Hatta Almanya’da bile çalışmışlığı vardır. Mizaç olarak yenliğe, ilerlemeye, harekete, üretmeye yatkın olduğu için bir işte uyumsuzluk gördüğünde hemen istifa etmiştir.

    1980’li yıllarda emekli olunca evde boş oturmayı tercih etmeyip hemen serbest ticarete atılmıştır. Çok becerikli bir girişimcidir. Bolu’ya ilk otomatik telefon santralini O getirmiştir. Hatta Aselsan’ın ürettiği yerli  cep telefonlarını halka ilk sunan kişi de Odur.

    Yıllardır telefon santrallerinin kurulumu, bakımı, ayarlanması noktasında uzmandır.

    Hala teknik servis işleri yapmaya devam ediyor. Ben yaşlandım deyip kabuğuna çekilmedi. Kendisini tanısanız 50 yaşında sanırınız.

    Pırlanta gibi üç evladı olan Yılmaz Bey konuşurken hafif kekeler. O nedenle herkes Onu Pepe Yılmaz olarak tanır. Çok sempatik bir lakabı daha vardır ama onu buraya yazmayayım.

    Her yönüyle mükemmel bir rol modeli olan Yılmaz Yücel bu dünyaya üretim, çalışma için gelenlerdendir. Bir gün dahi boş durduğunu görmedim.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
SÖZDE GAZETECİ(!) YİNE POLİSİMİZİ HEDEF ALDI!
SÖZDE GAZETECİ(!) YİNE POLİSİMİZİ HEDEF ALDI!
GAZETECİ DEĞİL PROVOKATÖR!
GAZETECİ DEĞİL PROVOKATÖR!