Advert
Advert
Advert

KAMUYA 10 BİN 500 MEMUR ALINACAK

Ülkemizde bulunan birçok kamu kurum veya kuruluşları yaptıkları duyurular ile memur personel alımı yapmaya devam ediyor.

 KAMUYA 10 BİN 500 MEMUR ALINACAK
Bu içerik 1734 kez okundu.

 

   Ülkemizde bulunan birçok kamu kurum veya kuruluşları yaptıkları duyurular ile memur personel alımı yapmaya devam ediyor. Yayımlanan ilanlara göre, kamuya 10 bin 500 kişiden fazla alım yapılacak.

   Bir çok Kamu Kurumu veya kamu kuruluşu bünyelerinde bulunan memur personel eksikliğini karşılamak amaçlı farklı kadro ve pozisyonlarda 10 bin 500 kişiden fazla alım yapıyor. Adaylar bu boş kadrolara başvuru yapabilmeleri için aranan nitelikleri taşımaları gerekli. Ayrıca başvuru yapacak adaylar mutlaka başvuru tarihleri içerisinde başvuru yapmaları zorunlu. Başvuru tarihleri dışında kurumlara yapılan başvurular geçersiz sayılıyor.

KİMLER MEMUR OLABİLİR?

   Kamu kurumları adaylardan bazı nitelikler koşulunda başvuru almaktadır. Bu sebeple adaylar kadrosuna göre belirtilen genel şartları ve özel şartları taşımak zorundadırlar.

   Adaylardan genel olarak, 657 sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartları taşımaları, Sağlık açısından görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık problemi olmamak ( engelli alımları Hariç ), Erkek adaylar için askerliğini yapmış olmak veya askerlik ile ilgisi bulunmamak, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak gibi nitelikler genel olarak her ilanda belirtilir.

   Ayrıca genel nitelikler dışında adaylardan, KPSS, YDS, Eğitim, Yaş gibi nitelikler özel olarak aranır.

KPSS'Lİ KPSS'SİZ MEMUR ALIMLARI

   Alım yapacak kurumlar kamuya memur personel alımı sırasında adaylardan Kamu Personeli Seçme Sınavı şartı arıyorlar. Bu sebeple adaylar kurumlarında belirlediği gibi 2016 veya 2017 yıllarında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından lise mezunları için KPSSP94, Önlisans mezunları için KPSSP93 ve Lisans mezunları için KPSSP3 puan türünden kurumların belirlediklei taban puan da puan almış olmaları şarttır.

   Bazı kurumlar ise adaylardan alım yapacakları kadro için Kamu Personeli Seçme Sınavı şartı aramıyorlar. Bu sebeple adayların belirtilen diğer nitelikleri taşımaları yeterli olmaktadır.

MEMURLUKTA EĞİTİM ŞARTI

   Alım kadrolarına göre adayların belirtilen eğitim seviyesinde eğitim almış olmaları mecburidir. İlanların kılavuzlarında da belirtildiği üzere alımlar en az lise mezunu olmak üzere, önlisans veya Lisans mezunları arasından yapılmaktadır. Alım kadrosuna göre Lisans mezunu olan adaylardan 4 yıllık eğitim veren ilgili fakültelerden mezun olmuş olmaları şarttır. Lise mezunu alımlarda ise kadrosuna göre meslek liselerinden veya düz liselerden mezun olmuş olmaları yeterlidir.

   Söz konusu olan ilanların bir çoğunda adaylar başvuru şartlarına göre ve KPSS puan türlerine göre yapılacak sıralama sonucuna göre, Sözlü, Uygulamalı veya yazılı sınava katılarak bu sınavlardan geçeli not almaları gereklidir. KPSS ile yapılacak sıralamalarda adayların almış oldukları puan durumuna göre kadro sayısının kat sayısı kadar aday dereceye alınır.

MEMURLUĞA BAŞVURU ŞARTLARI

    Kamuya Memur Alımı ilanlarına başvuru yapacak adaylar, kurumların belirledikleri başvuru tarihleri içerisinde başvuru yapmaları gerekmektedir. Son başvuru tarihinde sonra yapılan başvurular geçerli sayılmayacaktır. Adaylar başvurularını kurumumda belirlediği üzere, Şahsen, E Posta, Posta veya Elektronik ortamda yapacaklardır. Ayrıca ilanda belirtildiği üzere başvuru sırasında adaylardan bazı belgeler aranmakta ve bu belgelere göre adaylar tüm başvuru belgelerine sahip olmaları şarttır.

HANGİ KURUMA KAÇ MEMUR ALINACAK?

    TİM 3 kişi alacak. Son başvuru tarihi ise 27 Şubat 2018. Adli Tıp Kurumu'na 72 kişi alınırken, başvuru tarihi 23 Şubat'ta sona eriyor. Çalışma Sosyal Güvenlik Bakanlığı 9 kişiyi alacak. Buraya başvurular ise 23 Şubat'ta sona eriyor. KOSGEB de 2 kişiyi alacak. Milli Eğitim Bakanlığı'na 16, Süleyman Demirel Üniversitesi'ne 120, TEİAŞ'a 10, ÖSYM'ye 3, TÜSEB'e 21, TÜVASAŞ'a 1, TÜLOMAŞ'a 2, MASAK'a 250, Ankara DOB'a 2 kişi alınacak

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
YAZAR İBRAHİM TIĞ, DEDESİNİN İSTİKLAL MADALYASINI 99 YIL SONRA ALDI
YAZAR İBRAHİM TIĞ, DEDESİNİN İSTİKLAL MADALYASINI 99 YIL SONRA ALDI
DÜŞEŞ GELDİ, MUHTEŞEM GİDİYOR!...
DÜŞEŞ GELDİ, MUHTEŞEM GİDİYOR!...