Advert
Advert

BÜKRÜ: BOZKURT’UN ARKASINDAYIZ

BÜKRÜ: BOZKURT’UN ARKASINDAYIZ
Bu içerik 2689 kez okundu.

 

-Yasemin ALTUN-

     Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Devrek İlçe Başkanı Yaşar Bükrü  partilerine Devrek Belediye Başkanlığı adaylığı konusunda bir tek Çetin Bozkurt’un başvurduğunu bildirdi.

     31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan yerel seçimler öncesinde CHP’den Devrek Belediye Başkanı aday adayı başvurusu için Devrek’ten sadece Çetin Bozkurt başvuru yapmıştı. Çetin Bozkurt’un dışında aday adayı başvurusu yapan olmayınca Bozkurt tek aday olarak görünüyordu. İlçe teşkilatı da Bozkurt’u tek aday olarak oy birliğiyle kabul etmişti. 

    Songül Malkoç’un aday adayı başvurularının sona ermesine rağmen genel merkeze giderek aday adaylığı başvurusunda bulunmasının üzerine CHP Devrek İlçe Başkanlığı’ndan  konuyla ilgili basın açıklaması yapıldı. Yapılan basın açıklamasında;

   “31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan yerel seçimler öncesinde Genel Merkezimiz tarafından belirlenen başvuru takvimi 1 Ekim 2018 ve 19 Ekim 2018 tarihleri arasında olduğunu açıklamış daha sonra süreyi 26 Ekim 2018 tarihine uzatılmıştır.

     Belirlenen süre içinde Devrek Belediye Başkanlığı için aday adayı olarak İlçe Teşkilatımıza Sayın Çetin Bozkurt müracaat etmiştir.

    Aday adaylığı başvurusunda başka bir kişi bulunmadığı için 26.10.2018 tarihinde yönetim kurulu toplanmış ve bu toplantı sonucunda da tek aday olarak başvuran Sn. Çetin Bozkurt’un adaylığı oybirliğiyle kabul edilmiştir.

    Bilindiği gibi başvurunun yapılacağı tek yer ilçe başkanlığıdır. Ancak gelinen bu süreçte partimizin seçim takvimi ve temayülleri hiçe sayılarak, başka girişimlerin de yapıldığını basından öğrenmiş bulunmaktayız.

    Devrek CHP İlçe yönetimi ve il yönetimi olarak, Sayın Çetin Bozkurt lehinde aldığımız bu kararın ve attığımız imzaların arkasında olduğumuzu kamuoyunun bilgisine sunarız.” Denildi.

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KIZILCAHAMAM KAMPI’NIN YILDIZI BAŞKAN GEBEŞ’Tİ
KIZILCAHAMAM KAMPI’NIN YILDIZI BAŞKAN GEBEŞ’Tİ
“TOMBULACIK HALİME” TÜRKÜMÜZÜN DEVREK’E AİT OLDUĞU TESCİLLENDİ
“TOMBULACIK HALİME” TÜRKÜMÜZÜN DEVREK’E AİT OLDUĞU TESCİLLENDİ