Advert
Advert

TURPCU: AKP ELİNİ VERDİ AMA KUCAKLAMADI

CHP Zonguldak Milletvekili Şerafettin Turpcu, geçtiğimiz günlerde Van ve Diyarbakır’da, bugün ise Elazığ ve Bitlis’te yapılan terör saldırıları nedeniyle bir basın açıklaması yaptı.

TURPCU: AKP ELİNİ VERDİ AMA KUCAKLAMADI
Bu içerik 1084 kez okundu.
Advert

   CHP Zonguldak Milletvekili Şerafettin Turpcu, geçtiğimiz günlerde Van ve Diyarbakır’da, bugün ise Elazığ ve Bitlis’te yapılan terör saldırıları nedeniyle bir basın açıklaması yaptı.

    “Fethullahçı yapıyla ‘aynı hedefin farklı yolcusuyuz’ diyenlerin bu yolun yol olmadığını artık görmüş olmaları gerekmektedir. O yol çıkmaz yoldur.”

    Van ve Diyarbakır’da, bugün ise Elazığ ve Bitlis’te gerçekleştirilen terör saldırılarını kınayan CHP Zonguldak Milletvekili Şerafettin Turpcu “Son günlerde yeniden kendini gösteren ve can alan terör belası, bu konunun partiler üstü bir niteliğe sahip olduğunu bir kez daha ortaya koymuştur” dedi. Turpcu’nun haberini de yazıp gönderdiği açıklaması şöyle: Geçtiğimiz günlerde Van ve Diyarbakır’da, bugün Elazığ ve Bitlis’ten gelen acı haberler hepimizi derinden üzmüştür. Bu terör eylemlerini planlayan, düzenleyen, destekleyen canileri lanetliyor, şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Darbe girişimi sonrası Fethullahçı örgütün bertaraf edilmesi, devletin tüm kademelerinden temizlenmesi için nasıl millet olarak bir olduysak, bu birlikteliği toplumsal hayatın ve siyasetin her alanında bundan sonra da devam ettirmek zorundayız. Emperyalizm planlarını Ortadoğu’nun tamamında olanca hızıyla devam ettirmek için uğraşmaktadır.  Bu planlarını ellerindeki maşaları kullanarak hayata geçirmek için her yolu denemeye devam edeceklerdir. Emperyalistlerin planladığı, Fethullahçı darbe girişimi ve sonrasındaki tehlikeler tam olarak savuşturulmadan, PKK terör örgütünün saldırıları başlamıştır. Bu nedenle, Ortadoğu bataklığına daha fazla saplanmadan, ulusal birliğimizi derinleştirecek adımlar atılması bir zorunluluktur.

    AKP’ye çağrımızdır, gün ülkemizi kaos ortamından kurtarmak için gün ulusal birlik ve bütünlüğümüzü sağlama günüdür. Darbe girişimi sonrasında AKP bizle sadece tokalaştı ancak kucaklaşmadı. AKP bizi kendi şarkılarının çalındığı, kendi sloganlarının atıldığı mitinglere çağırıyor ama Kanun Hükmünde Kararnameleri (KHK) muhalefete sormadan kendi başına çıkarıyor. Toplumsal barış, ülkemizin bütünlüğü ve güvenliği için daha derin birlikteliklere yani kucaklaşmaya ihtiyaç vardır, biz buna hazırız. Ancak AKP’nin hazır olmadığını yaptıkları uygulamalardan görüyoruz. Ulusal birlik için AKP yöneticilerinin ve hükümetin yapacağı çok iş vardır, daha atmaları gereken çok adım vardır, gitmeleri gereken çok yol vardır.

  TEK ÇÖZÜM MUSTAFA KEMAL

    Birliktelik yıpranan Cumhuriyet değerlerini onarmakla ve Yüce Atatürk’ün yolundan gitmekle olur. Bunun dışında hükümetin şuan yaptığı zaman kaybı ve yeni aldatılmışlıklar olur. Daha fazla zaman kaybı da felaket olur, bu nedenle hükümet acele etmelidir. Yakın zamana kadar öncesine kadar Fethullahçı yapıyla ‘aynı hedefin farklı yolcusuyuz’ diyenlerin bu yolun yol olmadığını artık görmüş olmaları gerekmektedir. O yol çıkmaz yoldur. Faaliyetleri arasında gayri nizamı harp kursu bulunan laiklik karşıtı dinci Sadat’ın Yönetim Kurulu Başkanı’nın Cumhurbaşkanı’nın başdanışmanı olması yapılan hatalarda ısrarın bir göstergesi olarak kabul edilebilir. TSK içinde dünya bilgisi ve deneyimi çok zengin olan, çok iyi eğitim almış vatansever subaylar varken böyle bir adım kaygı vericidir. İçinde bulunduğumuz sıkıntıları atlatmanın tek çözümü Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün çizdiği yoldur ve Cumhuriyetimizin Kurucu Değerleri’dir.

 

   Fethullahçı örgüt kullanılarak, bugüne kadar sistemli olarak Ordu, İstihbarat ve Emniyet birimleri zayıflatılmıştır. Bunların nasıl yapıldığını artık herkes görmüş durumdadır.  Bundan sonraki süreçte Ordu, Polis, MİT, Yargı yani Cumhuriyet Kurumları yeniden ayağa kaldırılmalıdır. Balyoz, Ergenekon, kumpas davaları ile emekli edilen, ayrılmak zorunda bırakılan komutanların, polis amirlerinin tümü acilen göreve çağrılmalıdır. Biz, teröre karşı ortak birlikteliğimiz kararlılıkla sürdüreceğiz. Bugün Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, hükümete açık ve net bir çağrı yaparak, terörü bitirmek için bizlerden hükümetin istediği her desteği vermeye hazır olduğumuzu bir kez daha dile getirmiştir. ​ Terör belasının çözümü için, bitirilmesi için bizler her türlü katkıyı yapmaya şimdiye kadar olduğu gibi devam edeceğiz. Terörü sadece kınayarak, lanetleyerek değil, ülkece ve milletçe bir olarak, bütün olarak yenebiliriz. Bu düşüncelerle, Elazığ ve Bitlis’te gerçekleştirilen terör saldırıları verdiğimiz şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar, tüm milletimize sabır ve başsağlığı diliyorum"dedi.  

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
İSTANBUL SÖZLEŞMESİ’NDEN VAZGEÇMİYORUZ!
İSTANBUL SÖZLEŞMESİ’NDEN VAZGEÇMİYORUZ!
  KADINA ŞİDDET İNSANLIĞA İHANETTİR!
KADINA ŞİDDET İNSANLIĞA İHANETTİR!